Z pamiętnika sneakerheada: Macuser i kicksoholik w podróży

Co zabierasz ze sobą w drogę? Szczególnie za granicę? Zadajesz sobie to pytanie chociaż raz w roku? No to ten tekst jest dla Ciebie, tak samo jak zresztą tekst Rafała Zawiślaka w Mojmac.pl.

Ja mam dwa problemy – zawsze zastanawiam się ile butów mogę ze sobą zabrać, ile ich potrzebuję, o czym wspominam w tym tekście. Drugim jest zwykle jaki sprzęt elektroniczny ze sobą zabieram, ile go zabieram, gdzie go schowam i jak dużo będzie ważył. Ah, moi butowi czytelnicy, jestem też fanem marki Apple – zdrowym, nie uważam, że jest to najlepsza firma na świecie, ale na pewno jest najlepsza na tym etapie mojego życia dla mnie.

Telefon, tablet, komputer, GoPro, aparat z ciężkim jak cholera obiektywem. Ale i inne detale – przejściówki, słuchawki. Do tego – jak porozumiewać się za granicą ze światem, z bliskimi, jak odpowiadać na Twitterze i wrzucać foty na InstaStory?

Brak problemu w Europie

Europa, a dokładnie Unia Europejska, komunikacyjnie nie jest już problemem, mamy dostęp do bezpłatnego (powiedzmy) roamingu. Oczywiście z ograniczeniami.

Osobiście kompletnie nie sprawdzam ile transferu mam do użycia, nie zastanawiam się nad tym, ale z całą pewnością wyłączone mam zawsze odświeżanie w tle. Nie instaluję aplikacji kontrolujących transfer, ale Rafał dobrze prawi, dla przezornych warto skorzystać z tego rozwiązania.

Gorzej jest na przykład za oceanem. Będąc ostatnio w Nowym Jorku skorzystałem z prostego i wybitnie wygodnego rozwiązania – schowałem kartę z polskim numerem, a do środka iPhone’a wsadziłem kartę z internetem z USA – koszt 40 dolarów + podatek, a miałem do wykorzystania 6GB. Zużyłem 1,7 przez siedem dni.

Będąc w USA nie zastanawiaj się nawet sekundy, wchodzisz do pierwszego lepszego salonu T-Mobile, kartę dostajesz od ręki, aktywowana jest w 2-3 minuty, a przemiła osoba z obsługi zmieni ją na miejscu. Tak, nie musisz mieć ze sobą tego malutkiej zmieniarki do kart SIM, którą dodaje się do każdego iPhone’a. Poza tym, taki pro-tip podróżniczy – jeśli masz kłopot z wyciągnięciem tacki z simem, możesz użyć np. spinacza biurowego – ale bez plastikowej owijki.

Tak w ogóle iPhone jest dla mnie podstawowym narzędziem za granicą. Wszyscy wiemy doskonale jak jest z baterią w telefonach w tych czasach, więc moim nieodłącznym kompanem jest też Apple Battery Case. To pozwala mi na relacjonowanie na żywo, z czego cieszą się zwykle moi czytelnicy.

Poza tym trzymam w telefonie wszystkie najważniejsze informacje. Bilety lotnicze, dostęp do informacji hotelowych, mapy i miejsca, które chcę zwiedzić. Mapy pobieram na telefon, co powinien robić każdy, kto chce zwiedzać.

[pullquote]

W moim plecaku zawsze są dwie ładowarki do iPhone[/pullquote]

W moim plecaku jest też zawsze miejsce na DWIE ładowarki do telefonu (tak na wszelki wypadek), słuchawki bezprzewodowe oraz fizyczny przewodnik po mieście. Czasami się przydaje – serio.

I ważna uwaga – pamiętaj o tym, że w UK czy USA, potrzeba mieć przejściówki. Wiem, że to brzmi głupio, bo przecież wszyscy o tym wiemy. Wiemy o tym tak, że w kwietniu w Londynie pocałowałem się z brakiem przejściówki i musiałem wyskoczyć z 15 funtów wieczorem w hotelu, gdzie normalnie za taki gadżet płacimy 15-20 PLN.

Do tej pory woziłem też zawsze ze sobą 12′ Macbooka. W ostatnich dniach stałem się posiadaczem iPada 10,5 cala i na wyjazdach ten sprzęt całkowicie zastępuje mi komputer.

Wiesz doskonale, że sprzęt nie jest wszystkim co musisz zabrać. Oto krótka lista człowieka, który w ostatnich 3 latach jeździ bardzo dużo: krople do oczu (noszę soczewki, przydaje się bardzo często, gdy przysnę w samolocie), nawilżone chusteczki, zatyczki do uszu. Biorę też zwykle trochę gotówki lokalnej, na wszelki wypadek, choć jestem zwolennikiem płatności kartą. Niestety momentami zdarzają się problemy z płatnością kartą na przykład w taksówce. Przydaje się też szczoteczka i pasta do zębów, przydają się także tabletki przeciwbólowe oraz plastry.

Na zakończenie zgadzam się z Rafałem w stu procentach jeśli chodzi o sprzęt – jeśli chcesz odpocząć, ogranicz go do minimum.

Related Posts

Czy Stormzy miał na nogach podróbki adidas Yeezy Boost 350 V2 Beluga 2.0?

Listopad 14, 2017

Listopad 14, 2017

Dobre jaja. Artysta Stormzy, gość który jest z tego co pamiętam człowiekiem adidasa, został oskarżony przez Yeezy Mafia o noszenie...

Takim autobusem mógłbym jeździć

Marzec 13, 2017

Marzec 13, 2017

… ale musiałbym się przeprowadzić do Toronto. Wiesz doskonale, że trwa Air Max Month. Tak, oprócz tego, że 26 marca...

Z pamiętnika sneakerheada: Nike Air Max 93 to olbrzymie rozczarowanie

Luty 15, 2018

Luty 15, 2018

Chciałem pominąć ten tekst, oszczędziś sobie powrotu do myśli o tym bucie, ale widzę, że z kilku powodów po prostu...

Tak powinno wyglądać prawdziwe retro!

Czerwiec 24, 2015

Czerwiec 24, 2015 1

Są takie drobne elementy, detale, które powodują, że jakikolwiek przedmiot, jakiekolwiek działanie, nabiera innego znaczenia, zupełnie nowego, ma charakter i...

Czy Big Baller Brand to ściema?

Październik 8, 2017

Październik 8, 2017

Mnie osobiście ta cała sytuacja z marką Big Baller Brand zaczyna nieco bawić. Dziś potestuję formę, której do tej pory...

Michael opuszcza grę

Październik 12, 2015

Październik 12, 2015 2

Facet z Brooklynu, Michael Dolan, zdecydował się opuścić sneakergrę i wystawił swoje buty na sprzedaż za bardzo, bardzo małe pieniądze....

Badura i customowe buty? Obuwnik pokazuje, że można.

Listopad 5, 2017

Listopad 5, 2017 1

Czasem oddaję miejsce na blogu, aby przedstawić fajne projekty. Markę Badura pewnie część z Was kojarzy. To polski producent obuwia,...

Fajna bitwa na fity w internetach trwa i do wygrania fajne pieniążki są

Maj 16, 2017

Maj 16, 2017

Fajna bitwa na fity w internetach trwa i do wygrania fajne pieniążki są! UrbanCity i grupka WOMFCIAK x #JKDN oraz...

Top 10 kicksów według WatchMojo

Maj 18, 2015

Maj 18, 2015

Jest taki kanał na YT – WatchMojo – gdzie znajdziemy przede wszystkim różnego rodzaju Top10 dotyczące filmów czy seriali. Ale...

Epicki klip Nike w Londynie – dla londyńczyków

Luty 11, 2018

Luty 11, 2018 1

Świetne! Lubię ten klimat, który Nike prezentuje mi w swoich klipach. Ale powiem też szczerze, mam wrażenie, że widzę tu...

Mache zbeszcześcił HG i zrobił custom Toy Story

Sierpień 10, 2015

Sierpień 10, 2015

Znacie Toy Story? Kto nie zna tej animacji od Pixara choćby z nazwy? Do tej pory wydano już chyba cztery...

Kolejne Lego w kształcie butów Air Jordan

Maj 20, 2015

Maj 20, 2015

Już raz pisałem o kickach z klocków Lego. Generalnie może być ciężko w nich chodzić, bo podobno klocki Lego są...

Michael Jordan zniszczyłby swoich graczy na parkiecie. A KB był w Paryżu

Czerwiec 17, 2015

Czerwiec 17, 2015

A w Paryżu było m.in. tak. Michael Jordan opowiadał o kilku sprawach związanych z NBA, byciem właścicielem zespołu, różnicach pomiędzy...

Dwa sklepy w USA, które musisz znać Flight Club i Stadium Goods

Styczeń 18, 2018

Styczeń 18, 2018 1

Na grupie KB – Lifestyle Talk Panel (dołącz!) pojawiło się ostatnio pytanie o jeden z dwóch sklepów z tytułu tej...

Co działo się pod Chmielna20 i Footshopem podczas premiery Yeezy?

Listopad 21, 2017

Listopad 21, 2017

Krótko i treściwie. Noizz przygotował relację z Chmielnej20, gdzie wybrali się przedstawiciele tego medium. Footshop podesłał swoją relację z Pragi....

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *