W tym zestawieniu znajdują się prawdziwe perełki. Co tam ceny odsprzedaży na poziomie 3-4 tysięcy złotych, kiedy niektóre z butów jakie tu zobaczysz osiągają wartość mieszkania. Cena innych to po prostu kosmos.

4.000000 $

Tak, dobrze czytasz. Piętnaście, pieprzonych, milionów złotych. Dlaczego? Stworzone przez Mache i Bicoin dla Dwyane Wade’a. Wade nigdy nie pobiegał w nich po parkiecie i nie pobiega. Są ręcznie wykonane i wysadzane szlifowanymi białymi diamentami, kawałkami niebieskiego szafiru i 18-karatowym złotem. Nazywają się The Fire Monkey. To oczywiście Li-Ning, firma z którą umowę ma Wade. Buty trafiły na aukcję i miały wspomóc organizację Soles4Souls.

 

104.000 $

Kiedyś olbrzymią cenę na aukcji osiągnęły Air Jordan XII Flu Game, które na nogach miał MJ. Zostały sprzedane  za 104 tysiące dolarów na aukcji po tym jak przeleżały w sejfie długie lata.
nike-air-jordan-12-flu-game

Ale jak jest dalej, bo Jordan XII Flue Game to nie jedyne drogie kicsky, sami mieliśmy przyjemność poznać kilka osób, które swoje kolekcjonerskie egzemplarze sprzedawały za 3-4 tysiące … Euro.

Daleko im jednak do tego co zobaczycie za chwilę.

37,500 $

Nike Air Mag

Czyli model przygotowany specjalnie dla … Marty McFly’a, tego gościa którego w Powrocie do przyszłości grał Michael J. Fox. Pamiętny kicks, bardzo pamiętny. Wyszło ich tylko 1500 sztuk i z tego co pamiętamy dochód ze sprzedaży Nike Air Mag został przekazany na fundację charytatywną aktora. Zebrano prawie 6 milionów dolarów. 37,5 tysiąca zapłacił raper Tinie Tempah.

nike-mags1

92,100 $

I znowu Nike Air Mag, tym razem te oryginalne z planu Powrotu do przyszłości. Sprzedały się za równowartość blisko 350 tysięcy złotych, a na aukcji była obecna m.in. Tiffany Bears, kobieta która pomogła zaprojektować samowiążące się Nike HyperAdapt 1.0 oraz Magi, które pojawiły się w ostatnich latach.

20.000 i 100.000 $

Air Jordan X OVO i Air Jordan XII OVO

Nowy twór Drake’a szybko dostał wysokie (o)ceny. Raper rozdał Jordan X i Jordan XII na stadionie, przypadkowym ludziom, którzy bardzo szybko wystawili OVO na aukcje. Dziesiątki poszły za 20 tysięcy dolarów, dwunastki (które są lepsze, wiadomo) uzyskały cenę 100 tysięcy dolarów. Ciekawe czy aukcje są prawdziwe.

drakes-air-jordans-ovo

11,267 $

Air Jordan 11 Blackout

Wyglądają nieco jak niedawno wypuszczone na rynek Air Jordan XI Gamma Blue, ale to zupełnie inny model. Podobno to najdroższy but Jordana w kategorii out-of-the-box. I czarny Jordan robi robotę. Wygląda jak Batman, a to zamiata pod dywan.

Air-Jordan-11-Black-Out

50.000 $

Nike Air Force One Diamond Encrusted

Nike Air Force 1 wysadzane diamentami? No nie mogły być tanie. I nie były. Nawet nie chce nam się komentować tego jak Big Boi połączył swoją miłość do kicksów z miłością do biżuterii.

Big-Boi-Sneakers1-1

 

A za 6 tysięcy dolarów możecie kupić np. Nike Dunk, które zostały zanurzone w 24-karatowym złocie. Za 31 tysięcy dolarów możecie nabyć też Air Jordan 2 OG z 1986, a za śmieszne jak na ceny, które tutaj padają, 850-1300 dolarów SF x Puma Sharkabit, które zobaczycie na zdjęciu poniżej.

sharkbait-package

To ci się spodoba: ranking Air Jordan według Playboy’a