Kochałbym tę kurtkę. Tak jak zresztą N-3B, którą w swoim zimowym arsenale posiada. A teraz poznasz krótką historię tego modelu. Na moim foto jest wersja N-3B. Gdyby ktoś pytał.

Blisko 70 lat tradycji

Model N-2B został przedstawiony w połowie lat 50-tych dla U.S. Air Force i załogi naziemnej służącej w lotnictwie. 2B zastąpiła N-2A. Alpha Industries nie zamknęła się jednak w obszarze sił lotniczych, bo kurtkę miał też DOD, czyli Department of Defense – ta jednostka otrzymała odzież dopiero w 1963 roku.

Ciekawe, że kurtki miały specjalne kieszenie, przez które można było dosięgnąć do kieszeni spodni, bez wyjmowania rąk z kurtki. Po co? Aby nie odmrażać sobie rąk. Do tego był też specjalny kaptur, który był rozpinany na pół – oczywiście ocieplany. AI robiło kurtkę dla wojsk USA przez kolejne 33 lata.

W latach 80-tych zdecydowano się robić także krótką wersję parki, przeznaczoną na rynek komercyjny. Oczywiście z zachowaniem tradycyjnych właściwości wojskowych. Powiem Ci szczerze, że jeśli szukasz czegoś na zimę i chcesz wydać do 1000 PLN, to ta kurtka będzie służy przez lata. W ubiegłym roku do długiej N-3B dokupiłem zimową wersję MA-1 z kapturem i ociepleniem i jestem zachwycony z takiego zestawu.

ALPHA INDUSTRIES KUPISZ W ZALANDO