Bella Hadid wie jak zrobić wejście. Generalnie modelce, która związana jest od jakiegoś czasu z Nike, oberwało się mocno po zakupach z Complex, gdzie niektórzy twierdzili, że chciała być za bardzo… cool. Nazwijmy to w ten sposób.

Generalnie moim zdaniem wydaje się ona być bardzo przyjemną i otwartą osobą. No i podobno umie kręcić piłkę do koszykówki na palcu. Dlatego też m.in. Nike wykorzystuje modelkę w kampanii z Air Force 1.

Tutaj lekkie wtrącenie ode mnie – wcale nie jestem zdziwiony, bo AF1 to but lubiany przez nastolatki, dobrze wyglądający, pasujący do wielu stylówek, ze względu na swoją wszechstronność i kolorystyki. Do tego w gruncie rzeczy jak za takie pieniądze, jest też całkiem niedrogi.

Hadid ma 21 lat, więc jest świetnym łącznikiem ze światem młodzieży. Choć niektóre zagraniczne media twierdzą inaczej, moim zdaniem Hadid świetnie pasuje do Air Force 1 – dlatego, że w zestawieniu z jej stałym elementem, wybiegiem i szpilkami, AF1 to mocny kontrast. Inna sprawa, że mi akurat ta estetyka nie odpowiada, wolę i preferują całkowicie inną, uliczno-sportową.

Modelka wzięła udział w sesji zdjęciowej, w której Nike prezentuje urodzinowe AF1 – modele, o których już pisałem – a w niej Just Don, Acronym, Off-White, Travi$ Scott, i Kareem Biggs z Roc-a-fella. Wszystkie buty oparte są na prostym koncepcie – hype, projektant, historia i white-on-white.

Hadid sama twierdzi, że gdy była młodsza – chciałem napisać w młodości, ale sorry, ona ma 21 lat – jej go-to shoe był zawsze Air Force 1. Najpierw model niski, ale w szkole średniej ten wysoki.

Nie ma się też co spierać, że całe białe Nike Air Force 1 są butem ponadczasowym, transcendentnym, zawsze, ale to zawsze istniejącym w kulturze jako jej kamień węgielny. Ten but ma po prostu status wysoko rozwiniętej istoty. Nawet najbardziej wyróżniające się kolaboracje, Kaws, HTM, etc, które przyciągają wzrok, nie zabierają nic stojącym obok, legendarnym AF.

Ulubionym butem Hadid z pięciu, o których mowa, jest ta stworzona z Virgilem Ablohem. Jest inny, jest personalny, obsceniczny i zarazem dystyngowany. Niedaleko dalej stoją te, stworzone przez Travi$a.

Zobacz Hadid na kilku zdjęciach z sesji w Nike zorganizowanej specjalnie z portalem Footwernews.