50. urodziny kultowej truckerki to idealna okazja do świętowania! Levi’s  przygotował dla wszystkich fanów marki wyjątkową niespodziankę – aż 3 murale, które powstały w samym sercu Warszawy.

Muzyka, sztuka i ulica – te trzy elementy, pozostające zawsze na styku, od lat łączą się tworząc wyjątkowy obraz naszego współczesnego społeczeństwa. Levi’s od zawsze był blisko artystów, subkultur i osobowości, które zmieniały postrzeganie świata w swoich czasach. Razem z marką, towarzyszyła im zawsze, kultowa kurtka Truckerka, która w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny i to właśnie z tej okazji, w samym sercu Warszawy, powstały 3 wyjątkowe murale nawiązujące do tematyki jeansowej ikony i jej historii. Zostały one wpisane w tętniące życiem arterie stolicy –  przy Dworcu Centralnym, ul. Brackiej i Jaworzyńskiej.

Każdy z murali został przygotowany na podstawie indywidualnego projektu – jeden z nich to zdjęcie z kampanii marki Levi’s w nowoorleańskim klimacie, uświetniające urodziny Truckerki – znajduje się on przy Dworcu Centralnym. Kolejny, został wyłoniony w konkursie zorganizowanym przez Levi’s Poland i Newonce. Do udziału zgłosili się graficy i rysownicy z całej Polski. Zwycięski projekt został wykonany przez Good Looking Studio na ścianie przy ul. Brackiej, a jego design opiera się na ponadczasowym kroju kultowej kurtki.

Wyjątkowym projektem jest współpraca przy muralu powstającym przy ul. Jaworzyńskiej – za jego kreację artystyczną, jak i wykonanie, odpowiedzialny jest bardzo znany i ceniony w społeczności grafficiarzy artysta – Looney czyli Marek Rybowski. Na co dzień mieszkający i tworzący w Trójmieście.
W kooperacji z nim powstał inspirowany historią truckerki i ludźmi, którzy przez lata ją nosili obraz, który od 8.11 można oglądać w okolicy Metra Politechnika. Historia Marka, pełna pasji do muzyki, sztuki i streetartu idealnie współgra z wartościami, którymi kieruje się Levi’s. Dlatego też wybór Looney’a jako artysty odpowiedzialnego za jeden z murali do samego początku był oczywisty. Jego efekt można podziwiać na jednej z najciekawszych ścian w Warszawie, gdzie idealnie wpisał się w rytm tętniącego życiem miasta. Wszystkie murale będą obecne w przestrzeni miejskiej do 30.11.

LOONEY  to współczesny artysta grafficiarz aktywny na scenie streetartu od 1995 roku. Jest jednym z pierwszych artystów zajmujący się graffiti i jednym z nielicznych, którzy pracują do dziś. Jest także współzałożycielem pierwszego trójmiejskiego kolektywu grafficiarzy. Zaczynał jako deskorolkowiec i raper, poznając od podszewki kulturę sztuki ulicznej. W świecie rapu znany jest jako Rybson z Deluks – w 2000 roku wydał płytę ‘Deluks – Przedsmak’ i później w 2004 kultowy krążek PCP (Północ Centrum Południe). Udzielał się też w wielu projektach gościnnie. W 2008 ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego prace to głównie murale i obrazy na płótnie. Charakterystyczne dla sztuki ulicy, techniki jego prac skupiają się wokół farb, szablonów oraz sprayów. Jego projekty pokazywane na indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i zagranicą. Wybrane prace były publikowane w wielu magazynach artystycznych, m. in. w : „Dos Dedos”, „Concrete Magazine”, „Ślizg”. Jest też aktywnym uczestnikiem wielu lokalnych eventów graffiti oraz festiwali streetart.