Ta historia wydarzyła się naprawdę. Niektórzy z Was to pamiętają, niektórzy może i byli wtedy w Barcelonie, inni znają z opowieści, a ci najmłodsi być może nawet nie uwierzą, że istniał kiedyś zespół niepokonany, zespół, który już na zawsze będzie tym najlepszym i najwybitniejszym jaki istniał.

Równo dwadzieścia lat temu w Barcelonie swoje mecze rozgrywał Dream Team. Jeden, jedyny, prawdziwy, którego porównywanie do innych drużyn, jest po prostu bluźnierstwem.
Na tę okoliczność, w celu uhonorowania tamtych lat, zawodników, TEGO zespołu, NBA wypuściło świetny film dokumentalny.

Niestety, NBA usunęło film z YouTube, ale popatrzcie przynajmniej na trailer. Naprawdę warto zobaczyć ten materiał w całości, bo można z niego dowiedzieć się m.in. kto i dlaczego nie chciał Isiaha Thomasa w zespole, kto mógł spokojnie spacerować po ulicach Barcelony i nie być proszonym o autograf, kto mało co spał po przylocie do Europy, dlaczego Jordan i Pippen zniszczyli Toni Kukoca w meczu przeciwko Chorwacji i wiele, wiele, wiele innych.
Muszę przyznać, że momentami patrząc na archiwalne materiały, kręciła mi się łezka w oku.

Sporo materiału jest dostępne na NBA.TV, oczywiście przy wykupionych pakietach. NBA nie umieściło całego, siedemdziesięcio minutowego dokumentu w jednym pliku i trzeba skakać po 45-60 sekundowych wypowiedziach graczy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1QKIcnY4tnM[/youtube]

 

Tymczasem, aby uhonorować ten wielki zespół, tą najlepszą w historii sportów zespołowych drużynę, Nike wypuściło specjalną serię m.in. obuwia. Są to – Flight 180, Air More Uptempo (tak zwane u nas Pippeny z finału A.D. 1996), Air Zoom Huarache 2k4 – do kupienia od 1 lipca.