Wiesz, gdzie adidas zarabia najwięcej – tam gdzie się nie spodziewasz. adidas celuje w zwiększenie sprzedaży butów o 40 milionów par rocznie. Jeśli ciągle wydaje Ci się, że to Kanye West przynosi pieniądze adidasowi, to musisz szybko zrewidować swoje poglądy. Robi to gość zupełnie inny. A i on jest dopiero na piątym miejscu w tym zestawieniu.

W sercu całości biznesu adidasa znajdują się buty sygnowane nazwiskiem tenisisty, który nie wygrał turnieju od 1980 roku. Ten niezwykły, prosty but tenisowy trafił na nogi ojców z przedmieść, a także na wybiegi modowe. Wielki powrót modelu Stan Smith odbył się jakieś pięć lat temu, but miał moment, w którym co prawda był ciągle sprzedawany w niezłych ilościach, ale raczej w outletach i w cenach wybitnie niższych niż sugerowana.

Ikona mody: adidas Stan Smith

Ale w 2013 roku sprzedawał Stan Smith jakby te były zrobione ze złota. W połowie roku nie można było ich znaleźć na półkach, a do biura firmy napływały skargi, bo butów nie ma w sprzedaży. Jest to efekt działania z influencerami i celebrytami – jeszcze przed tym jak Kanye trafił do adidasa. Obuwie dostawali A$AP Rocky, Alexander Wang, Ellen DeGeneres i tak dalej. Pomysł był świetny, bo Stan Smith na języku miał małą zmianę – zamiast logo marki, pojawiła się tam podobizna celebryty. W sumie w samym 2015 roku adidas sprzedał 8 milionów par butów Stan Smith!

Ruchów przy tym modelu oczywiście był cały ogrom. Podobnie jak przy Superstar, NMD, mniej przy Alpha Bounce i Tubular Shadow.
Ten długi nieco wstęp jest zamierzony, ma pokazać Ci po raz kolejny, że cała branża, to nie wyhajpowane buty. To odrobienie lekcji przez adidasa spowodowało spore zmiany na rynku. Bo wiesz o tym, że najlepiej sprzedający się but niemieckiej firmy to ciągle Superstar? Następnie są NMD, Tubular Shadow, Alpha Bounce i Stan Smith.

Sprawdź też – dlaczego adidas odniósł sukces