Jeśli czytasz to, gratulujemy! Dotrwałeś do Vans Shop Riot 2018!

16 lipca 2018 roku, w całej Europie mają wybuchnąć zamieszki i trwać do września w związku ze zbliżającym się świętem 10. rocznicy Vans Riot Shop.

Zaczynając od Niemiec i Portugalii w najbliższy weekend, fala Shop Riot przetoczy sięprzez kraje Europy, włącznie z Wielką Brytanią, Francją, Czechami, Włochami, Hiszpanią, Izraelem, krajami Beneluksu, Skandynawią i oczywiście Polską! Seria, jak w poprzednich latach, będzie ilustrować zaangażowanie Vansa w aktywizację skate shopów, jak również korzenie marki, sięgające największych legend deskorolki.

W każdym kraju, spragnieni deskorolkowego widowiska widzowie będą mogli oglądać zmagania drużyn, reprezentujących lokalne skateshopy, rywalizujących w najlepszych skate parkach. Tutaj rządzą twarde prawa ulicy. Jeden na jednego, w prawdziwie zażartym pojedynku, gdzie zwycięzca jest tylko jeden! Uwieńczeniem serii jest finał, w którym biorą udział wszystkie zwycięskie ekipy – po jednej z każdego kraju. Wszystkie koszty podróży i zakwaterowania pokrywa Vans, więc jednynym fokusem pozostaje ostra jazda.

W ostatnich latach, Vans współpracował z wieloma kreatywnymi artystami ze świata deskorolki. W tym roku dołączył do nich Phil Hackett. Jego klientami są BBC, GQ, Titus Skateshop, Friendship Skateboards i wiele innych. Phil jeździ na deskorolce od początku lat dziewięćdziesiątych, a w ostatnim czasie wydał serię książek ilustrowanych oraz opublikował kilka artykułów o tematyce deskorolkowej. Jak mówi Phil „możliwość współpracy z Vans przy tegorocznym Shop Riot była dla mnie pracą marzeń, w związku z czym, kiedy dostałem wolną rękę na działania kreatywne, ucieszyło mnie to jeszcze bardziej”.

via GIPHY

Co roku finał Shop Riot odbywa się w innym kraju. W 2018 roku potyczkom Shop Riot partneruje Spitfire. Finał natomiast odbędzie się na początku października w Mediolanie.

Polskie drużyny będą mogły powalczyć w kultowym konkursie już 4 sierpnia, w nowiutkim skate parku w Bolesławcu.

Sprawdź Vans Shop Riot, aby znaleźć najnowsze wiadomości oraz terminy zbliżających się konkursów.

O Vans Shop Riot:

Vans Shop Riot to oryginalna koncepcja marki Vans, która promuje najlepszych europejskich ulicznych skaterów poprzez autentyczną platformę, która jest uznana przez społeczność. Skate Shopy są kołyską kultury skateboardingu, z kolei oryginalna koncepcja konkursu Vans Shop Riot, który odbywa się w całej Europie, dedykowany jest dla drużyn wywodzących się z skate shopow. Jest to niesamowita okazja dla europejskich skate shopow by pokazać, że są częścią lokalnej społeczności skaterów oraz udowodnić, że to ich członkowie są najlepsi.

W trakcie każdego Shop Riot, Vans zachęca Cię do przyniesienia używanych części deskorolek w celu stworzenia nowych. Ideą jest przekazywanie odnowionych deskorolek do organizacji non-profit zrzeszających miłośników skateboardingu. Wszyscy wiemy, że masz w zanadrzu starą deskorolkę, zestaw kółek, które mogą otrzymać drugie życie, dlatego zachęcamy Cię do oddania niepotrzebnych części ludziom potrzebującym, a my zapewnimy naprawę. Podziel się pasją do skateboardingu razem z Vans!