Znacie takie powiedzenie – mo’ money, mo’ problems? Czasem mniej znaczy więcej, bo możesz obudzić się w nocy i nie zobaczyć przed sobą lufy pistoletu.

Zna je na pewno jedna z rodzin w USA, w której zdarzył się napad związany z hobby Shawna Raymonda – kolekcjonerstwem butów. Gość miał ponad 100 par takich marek jak Jordan i Nike.

Obudziłem się o 2:30, a w moim domu było czterech gości z pistoletami i kradli buty.

To nie wszystko, bo scena przyjmuje jeszcze bardziej dramatyczną historię. Shawn został związany, związana została jego babcia i młodsza siostra. Złodzieje, jak twierdzą raporty policyjne, byli uzbrojeni i niebezpieczni. Wielka mi przenikliwość władzy, skoro mieli broń, to znaczy, że misiem puchatkiem raczej nie byli. Nie czas jednak na ironię, bo sprawa była poważna i wcale nie chciałbym znaleźć się w takiej sytuacji. Babcia i siostra pewnie przeszły wielką traumę.

home-invasion-results-in-family-tied-up-and-pistol-whipped-over-sneakers

Pojmanych zakładników odbijał SWAT, który został wezwany przez policję. Jednostka otoczyła dom na wypadek gdyby miejsce przestępstwa stało się czymś gorszym. Podobno w momencie przybycia SWAT, złodzieje uciekli.

Kilka dni później policja aresztowałą pięciu podejrzanych, jeden z nich miał w bagażniku swojego samochodu wielki worek z kicksami. Tak, w gronie wszystkich kryminalistów, zawsze znajdzie się jeden, który jest totalnym idiotą i wstawi sobie złote zęby, dokładnie te, które wyrwał w podwójnym morderstwie jakiemuś milionerowi ze wschodu.

Co zrobił złapany? Poczynił krok – uprzejmie donoszę.

Nasze hobby, miłość, to w gruncie rzeczy wielki biznes. Nie tylko dla firm, bo często nasze kolekcje są warte tyle co przyzwoity samochód. A ci, co latają do USA i koczują w kolejkach, mają nawet więcej niż lepsze auto schowane w szafie. Biznes kicksów, a w zasadzie jego wartość, gloryfikował ostatnio Bloomberg News, tym samym zwracając dużą uwagę

Morał tej historii jest prosty – generalnie nie tagujcie miejsc, w których trzymacie swoją kolekcję. Lepiej uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Chcecie więcej kicksowych ciekawostek?

Alfons pozywa Nike o 100 milionów

Postrzelili go, bo wciął się w kolejkę

Dostali 18 lat za kradzież kicksów i zabójstwo

Skradzione kicksy warte 3 miliony dolarów znalezione na podwórku

Strzały podczas premiery LeBron X