Po tym co za chwilę przeczytacie wielu z Was wyskoczy z kapci – jakiekolwiek zajebiste by nie były i limitowane. (Btw, szukam Limited x Asics gel lyte v Surrealism w 9US :-))

Mark Powell, gość, który zajmuje się biznesem sportowym – a w zasadzie odzieży sportowej – w Forbes, napisał ostatnio na Twitterze, że … Skechers jeszcze w tym roku będzie większy niż Jordan.

What?! Kto w ogóle śmie mówić, że MJ będzie mniejszy od jakiejś mało znanej firemki?

skechers-bigger-than-jordan-brand

Na rynku USA Skechers już przeskoczyło adidasa, a teraz zaczyna deptać po piętach Jordan Brand. Według Powella, który jest znakomitym analitykiem, Skechers wzrasta z prędkością światła. Powell twierdzi, że Skechers będą niedługo firmą wartą 3 miliardy dolarów i przeskoczy Jordana, który jest wart 2,5 miliarda.

Skąd te przewidywania i być może spekulacje? Skechers opublikował niedawno wyniki finansowe za drugi kwartał 2015 roku i ponownie ma potężny wręcz wzrost. Wartość akcji firmy wzrosła o 13 procent i wynosi 145 dolarów. Zysk? 80 milionów dolarów bez drobnych 200 tysięcy, co daje około 1,55$ zysku na jednej akcji. Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie, było to 68 centów.

I co dalej? Chwilę po ostatnim raporcie akcje Skechers skoczyły o kolejne 3 punkty procentowe.

Cholera, ta firma, która robi niezbyt urodziwe buty, naprawdę jest groźna. Ciekawe kiedy wejdzie sensownie do Polski, o ile wejdzie w ogóle. Pamiętajmy bowiem o tym, że Amerykanie są zakochani w swoich rodzimych markach i patriotycznie je wspierają. Stąd taka pozycja Nike, Jordan, Under Armour i teraz Skechers, a także problemy adidasa na tamtym (najważniejszym) rynku.