Michael Jordan ustanowił kolejny rekord. Tym razem osiągnął szczyt cenowy w aukcji swoich własnych butów.

Pamiętacie ten mecz, w którym Michaela Jordana można było ścierać (po ostatnim gwizdku) z parkietu? Gdyby nie Scottie Pippen, to Jordan mógł wybić sobie zęby o klepki powkładane w parkiet w Salt Lake City.

Tym co zrobił w tym meczu wbił jednak gwoździa kibicom Jazz, zawodnikom tego klubu i wszystkim, tym którzy wątpili w jego wielkość.

Chory Jordan zdobył 38 punktów, dał Bulls prowadzenie w serii i w efekcie kolejny tytuł mistrzowski.

nike-air-jordan-12-flu-game

Buty z tego meczu – Air Jordan XII (jeszcze wtedy nie Flu Game) to legenda, święty koszykarski grall, który Jordan oddał w ręce chłopca przynoszącego mu m.in. ulubiony sok jabłkowy jego powietrznej wysokości.

Czerwono-czarne dwunastki leżały zamknięte w skrytce depozytowej przez 16 lat. Światło dzienne zobaczyły może ze cztery razy. A kilkanaście dni temu wystawiono je na aukcję.

Można było przewidzieć, że wartość tych kicksów osiągnie kosmiczny poziom. Dwunastki zostały sprzedane za 104 tysiące 765 dolarów i tym samym ustanowiły rekord cenowy sprzedaży butów noszonych przez zawodnika podczas meczu.

 

Wcześniejszy rekord należał do … Tak, zgadliście, butów które nosił Michael Jordan. Tamte zostały sprzedane za nieco mniej, bo 31 tysięcy  70 dolarów.

nike-air-jordan-12-flu-game-autograph

Zobacz także: Air Jordan XII Taxi wracają