Gość zmieniający Stan Smithy w żyłę złota powraca

Raf Simons, belgijski projektant mody współpracujący z niemieckim adidasem, dużego rozgłosu zyskał dzięki autorskiej wizji klasycznego Stan Smitha. Zmienił niewiele a mianowicie zastąpił boczną perforację w postaci trzech pasków na dziurki układające się w literkę R. Dodał w okolicach pięty napis RAF SIMONS  i stworzył buty, które na chwilę obecną przyjmują wartość rynkową w okolicach tysiąca złotych (klekt.in i pierwsze cztery ogłoszenia to ceny ponad 200 funtów brytyjsk ich za parę).

Tę historię już znamy. Czas na nowy rozdział w kwestii Raf Simons x Stan Smith.

W sezonie Jesien/Zima 2016 adidas i Raf Simons planują wprowadzenie na rynek kolekcję wzbogaconą o dwa nowe modele.

Pierwszy z nich to Raf Simons Stan Smith Comfort, nie różniący się znacznie od swojego poprzednika. Największą i najbardziej widoczną zmianą będzie zastąpienie systemu sznurowania rzepami Velcro. Ciekawy zabieg, lecz czy oby na pewno udany? Stan Smithom z rzepami nie udało się jakoś ukraść naszych serc. Ani tym z trzema paskami wydawanymi jako general release, ani tym w wersji premium projektowanej przez belgijskiego designera.

Kolejną nadchodzącą nowością będzie model Raf Simons Matrix Spirit. Jest to obuwie wykonane z canvasowej, tj płóciennej, cholewki o niskim jak i podwyższonym profilu. Ewidentnie widać inspirację starymi butami koszykarskimi. Warto zwrócić uwagę chociażby na materiał z którego został wykonany upper. Przecież przed wszystkimi Lunarami i Boostami, jeszcze przed czasami świetności Air Force I i wszelkich Air Flightów, chwilę przed Superstarami, prym wiodły trampki wykonane właśnie z płótna.

Dodatkowo przewidzianych jest parę kolorystyk wspomnianych wcześniej Raf Simons Stan Smithów.

Cała kolekcja Fall/Winter 2016  utrzymana będzie w jaskrawych kolorach. Ciekawe urozmaicenie wśród konkurencji, która na chłodniejsze miesiące raczej wstrzymuje się z wypuszczaniem krzykliwego i intensywnego kolorystycznie asortymentu.

Czy jaskrawe i pozytywne kolory są w stanie zmienić naszego podejścia do Stan Smithów przeprojektowanych przez samego Rafa Simonsa? Podchodzimy do tego z dużą rezerwą.

Kolekcja Fall/Winter 2016 od Rafa Simonsa i addiasa pojawi się w najbliższej przyszłości wśród poszczególnych dostawców oraz w ekskluzywnym sklepie internetowym adidasa.

MTQwNjU3Mzc2NDc3ODQ5Mzg3 MTQwNjU3Mzc2NDc3ODQ5Mzg4 MTQwNjU3Mzc2NDc4MTc3MDY4 MTQwNjU3Mzc2NDc4MTExNTMy MTQwNjU3Mzc2NDc3OTgwNDYw MTQwNjU3Mzc2NDc4MDQ1OTk2 MTQwNjU3Mzc2NDc4MzczNjc2 MTQwNjU3Mzc2NzQ2Mjg0ODQ0 MTQwNjU3Mzc2NzQ2Mjg0ODQz MTQwNjU3Mzc2NzQ2MzUwMzc5 MTQwNjU3Mzc2NDc4MzA4MTQw MTQwNjU3Mzc2NDc4MTExNTMx MTQwNjU3Mzc2NDc3OTE0OTI0 MTQwNjU3Mzc2NDc3OTE0OTIz