Świętowanie 50 urodzin naszych klasyków nie obyłoby się bez współpracy z ekspertem od koszykówki, hip-hopu i nowojorskiej kultury ulicznej. W końcu Robert “Bobbito” Garcia był influencerem zanim promowanie twórczości przez social media stało się popularne.

Ten legendarny DJ, autor książek, twórca filmów, osobowość radiowa, a także członek Rock Steady Crew, dojrzewał razem z kultowymi PUMA Suede. Bobbito – oddany sneakerhead i entuzjasta marki PUMA – napisał książkę o butach “Where’d You Get Those? New York City’s Sneaker Culture: 1960-1987,” w której opisuje nowojorską kulturę sneakersową.

Zarówno PUMA SUEDE jak i Bobbito zostawili po sobie ślad na boiskach, ulicach i klubach, kreując spuściznę, która będzie obecna w kulturze ulicznej #ForAllTime. Dlatego też marka zaprosiła twórcę do współpracy przy zaprojektowaniu specjalnych modeli SUEDE, z okazji 50 rocznicy ich powstania.

„Pomyślałem o stworzeniu czegoś, co przypomina prostsze czasy lat 70., mojej epoki, kiedy w trendach związanych z kulturą b-ball królowały elegancja i prostota”, mówi Bobbito.

Jego podejście do klasycznych SUEDE to 100% old school zmiksowany z grubą, kultową podeszwą rozpoznawalną na ulicach. Unikalny podpis Bobbito został umieszczony z tyłu buta, a pytanie najczęściej zadawane przez wszystkich sneakerheadów czyli “WHERE’D YOU GET THOSE?” wyhaftowane na wewnętrznej wkładce.
Pack zostanie wypuszczony w dwóch wersjach kolorystycznych: w odcieniach vintage’owego pomarańczu i bieli – dla nadania kontrastu i oldschoolowego vibe’u oraz w klasycznej palecie bieli i niebieskiego – w bardziej minimalistycznym i nowoczesnym wydaniu.

Pack PUMA Suede 50 x BOBBITO będzie dostępny na PUMA.com I w najlepszych sklepach sneakersowych od połowy maja