Proknit czyli tkany materiał od Pumy

Nike parę lat temu wprowadzając na rynek tkany materiał Flyknit, pewnie nie zdawało sobie sprawy jak bardzo zrewolucjonizuje rynek. Chwilę później świat w odpowiedzi ujrzał Primeknit od niemieckiego adidasa. Przez dłuższy okres rozkład sił w produkcji tkanych materiałów był dość równomierny, a wyżej wspomniani producenci prześcigali się w formie w jakiej wypuszczali owe technologie.

Gdy czujność obu marek została uśpiona, Puma wkracza rynek nitek prezentując własną wizję tkanego materiału.

Puma Ignite evoKNIT, bo tak będzie się nazywał model na którym zadebiutuje Proknit, posiada wyższą cholewkę z tak zwaną skarpetą. Czyżby to była odpowiedź na wszelkie Tubular Doomy czy Flyknit Mercuriale? Dzięki wielkiemu napisowi PUMA na szczycie skarpety, ciężko te buty pomylić z jakimkolwiek innym modelem, nie mówiąc już o innych producentach.

Dodatkowo Ignite evoKNIT  na bokach cholewki posiada nylonowe paski, które czuwają nad stabilizacją oraz podtrzymują system wiązania.

Jedynie podeszwa środkowa pozwala rozpoznać, że jest to nowa odsłona popularnej biegówki Ignite.

Pierwsze nitki od Pumy dostępne są już od dzisiaj czyli 1 lipca, a nabyć je będzie można w wybranych detalicznych sklepach. Sprawdziliśmy stronę internetową marki i póki co nie przewiduje ona jeszcze sprzedaży tego modelu.

Co oznacza debiut Proknitu?

Oznacza konkurencję i różnorodność. Wejście niemieckiej Pumy na rynek tkanych cholewek uważamy za wyjątkowo trafny krok. Dzięki większej różnorodności będzie łatwiej znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie, a dodatkowa konkurencja będzie jeszcze bardziej motywowała i mobilizowała do coraz odważniejszych przedsięwzięć.

Według nas Ignite evoKNIT to ciekawa propozycja pokazująca, że Puma wcale nie stawia tylko na swoje klasyki w postaci R698, Blaze of Glory czy Disc Blaze. Firma chce zaistnieć w całkiem świeżym segmencie, a prezentowany model jest wyjątkowo agresywny i futurystyczny.

Z zainteresowaniem będziemy śledzić wszelkie poczynania Pumy w kwestii tkanego Proknitu, dlatego będziemy starali się o wszystkim informować na bieżąco.

puma-ignite-evoknit-01-960x640

puma-ignite-evoknit-02

puma-ignite-evoknit-03