Uwaga. Jestem fanem. Bo czasy mamy takie, że poplife, geek, kreskówki, seriale, bohaterowie narysowani, komiksy, etc, to bardzo ważny element kultury. A Asics zawsze bardzo ładnie współpracował z Waltem Disney’em.

W 1937 roku wytwórnia Walta Disneya wzięła na warsztat doskonale każdemu z nas znaną opowieść o Królewnie Śnieżcie i Siedmiu Krasnoludkach. Efektem był znakomity długometrażowy film, który dzięki zastosowaniu nowatorskich technik anima-cji, wyznaczył nowe ścieżki w dziejach kinematografii animowanej.

W osiemdziesiątą rocznicę filmowej premiery baśni ASICSTIGER wraca do tego wyda-rzenia i jednocząc siły z wytwórnią Disneya, wypuszcza na rynek minikolekcję inspiro-waną bohaterami opowieści.

GEL-LYTE inspirowany postacią Królewny Śnieżki wykonano zamszu i aksamitu w królewskim, szkarłatnym kolorze. W oczy rzucają się ciekawe detale – przymocowana do języka kokarda oraz wkładka z jabłkowym printem.

But nawiązujący do Złej Królowej utrzymano w czerni. Ożywiają go fioletowe detale, brokatowa podeszwa oraz rzucająca się w oczy duża, złota korona umieszczona na po-większonym języku.

Zainspirowani postaciami Siedmiu Krasnoludków projektanci ASICSTIGER przygotowali również modele dla dzieci. Mędrek, Gburek, Apsik, Weosłek, Śpioszek, Gapcio i Nieśmiałek – każdemu z nich poświęcono inną kolorystykę dzie-cięcego buta, korespondującą z jego baśniowym strojem.

Kolaboracja ASICSTIGER x Disney Snow White dostępna będzie w sklepach Sizeer.