Najważniejsze dwie to w moim odczuciu nic innego niż Air Max 1/97 Sean Wotherspoon i niezapowiedziana wcześniej premiera Air Jordan III Tinker, która pojawiła się w tym tygodniu w aplikacji Nike.

Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon (24.03)

Sean Wotherspoon, jeden z czołowych światowych kolekcjonerów klasycznej odzieży i obuwia, stworzył Air Max 1/97 SW na konkurs Vote Forward 2017 – i wygrał. Projekt, pokochany przez głosujących, wyraża jego pasję do kultury lat 80. Czerpie też z klasycznych sztruksowych czapek, krajobrazów Los Angeles i Wirginii, z której pochodzi Sean, jak i dwóch ulubionych modeli twórcy: Air Max 1 i Air Max 97.

Air Jordan III Tinker (24.03)

Na 30-lecie legendarnego modelu stworzyliśmy buty na podstawie oryginalnego szkicu Air Jordan III autorstwa Tinkera Hatfielda.

Nike Air Safari (24.03)

Buty Air Safari zadebiutowały w edycji Air Pack z 1987 roku wraz z modelami Air Max i Air Trainer i ustanowiły podstawy kolorystyki, która stała się znakiem rozpoznawczym Nike. Model Air Safari ze wzorem inspirowanym skórą strusia miał niebagatelny wpływ na kształt kolejnych modeli, od Jordan po Air Max i Mercurial. Ten fason odtwarza oryginalną kolorystykę, która to wszystko rozpoczęła.

Jungle Flashback | Black Monarch

Air Jordan I Hi OG Game Blue

Najnowsze Air Jordan I pozwalają jeszcze raz poczuć powiew historii. Mają wysoką cholewkę, logo Nike Air i kolory, które przywołują na myśl charakterystyczne elementy dawnych butów Jordan, czyli kontrastową kolorystykę „Chicago” z 1985 roku z domieszką niebieskiego. Wykonane z wysokiej jakości skóry licowej buty zwracają uwagę na ulicy i na nowo rozpalają miłość do oryginalnego modelu.

Air Jordan XII GS Vachetta Tan (23.03)

W 1987 roku linia Air Jordan wniosła na parkiet pierwszy powiew luksusu. Dziesięć lat później model Air Jordan XII wyznaczył nową jakość w tej kategorii. Najnowsza wersja, w całości wykonana z zamszu, kontynuuje tę tradycję w każdym calu. Ma wytłaczaną skórzaną zakładkę przy pięcie, pikowane wnętrze i woskowane sznurowadła. Jest dostępny w kolorze Vachetta Tan z ozdobami ze szczotkowanego złota na podeszwie środkowej i zaczepach sznurowadeł.

Air Max 270 (26.03)

Nowe kolorystyki, w sumie aż 5, a paczka White Pack Air Max 270 jest genialna.

Volt

Black Volt

Photo Blue

Total Orange

Hot Punch