Każdy artysta szuka odpowiedniej powierzchni na wyrażenie swojej ekspresji. Saucony Art Wall jest inicjatywą, która ma pomóc uznanym, ale nadal młodym twórcom w zaistnieniu w przestrzeni miejskiej. Premierowa odsłona projektu odbyła się w Noc Muzeów, 19 maja na kontenerze w Placu Zabaw nad Wisłą. Co trzy tygodnie ścianę konstrukcji weźmie na warsztat inny artysta, który namaluje swoje autorskie dzieło.

Plac Zabaw zainaugurował w Noc Muzeów sezon letni uświetniony koncertem Natalii Przybysz. Osoby odwiedzające bulwary wiślane miały także wyjątkową okazję, aby zobaczyć efekt pracy Krystiana Ścigalskiego. Popularny „Why-Duck” jest grafikiem i ilustratorem. Charakteryzuje się unikalnym stylem, który doceniają polskie oraz zagraniczne marki, angażując go w odważne kolaboracje. Artysta jako pierwszy zaadaptował konstrukcję w Placu Zabaw.

Saucony Art Wall jest miejską galerią sztuki nowoczesnej. Chcemy pokazać, że w Polsce nie brakuje utalentowanych, młodych twórców, których sztuka mówi sama za siebie. Dzięki naszej inicjatywie, będą mogli znaleźć pole do artystycznej ekspresji oraz dać upust swoim emocjom, ponieważ nie wiemy, jakie ostatecznie dzieło stworzą. Będzie to dla wszystkich niespodzianka, ale jestem przekonany, że końcowy efekt zrobi na nas olbrzymie wrażenie – powiedział pomysłodawca projektu, Piotr Dziewulski.

Praca każdego artysty będzie eksponowana w Placu Zabaw przez około miesiąc. W projekt zostali także zaangażowani m.in. David Ryski, Adam Romuald Kłodecki „Theosone” oraz Alek „LIS KULA” Morawski. Saucony Art Wall potrwa do końca wakacji.