Na rynku ciągle nie ma deskolotek, latających samochodów, ale … dostaniemy samowiążące się sznurówki (przepraszam, od tej pory będę używał nazwy power laces.

Przyszłość z 2015 z Back To The Future, która okazuje się być naszą teraźniejszością, dostarczy nam nie kto inny jak Nike.

nike-air-mcfly-officially-unveiled-09

Jeśli nie wiecie, to w tym roku na rynku pojawią się Nike Mag – te, które Marty McFly nosił w drugiej części filmu. Tinker Hatfield – tego pana znacie – potwierdził, ze w butach będą power laces i będzie to ich debiut na rynku.

nike-mag-1-2560

Nie ma jeszcze natomiast żadnej informacji o tym ile będą kosztowały kicksy i kiedy pojawią się na rynku. Hatfield mówi tylko, że w 2015 zostało jeszcze 11 i 2/3 miesiąca, więc musimy być cierpliwi.

tinker-hatfield-nike-mag-2015-release-power-laces-750x400

Nie ma się jednak co oszukiwać, debiut power laces i Nike Mag spowoduje szał i każdy sneakerhead będzie chciał mieć to cacko – nawet nie po to, żeby chodzić, ale żeby były – w domu.

resized-air-mag

W 1988 roku Hatfield stworzył futurystycznego buta dla Back To The Future II. I chyba sam nie spodziewał się, że będzie to jeden z TYCH butów. Tych mitycznych, tych których pragną setki, albo miliony. Nike Mag generalnie pojawiły się już na rynku. W 2011 roku wyszło 1500 par, które zostały zlicytowane na eBay, a dochód został przekazany fundacji Michaela J. Foxa. Tamte Nike Mag nie miały jednak jednego, drobnego szczegółu, który powoduje, że Mag jest marzeniem – tak, właśnie tych wiązań.

Czekajmy cierpliwie!