POD-S3.1 to połączenie dziedzictwa marki z najnowsza technologią. adidas Originals po raz pierwszy prezentuje model miejskiego buta z trójwymiarową amortyzacją.
P.O.D. czyli Point of Deflection System to koncept, będący efektem wieloletniego doświadczenia adidas w projektowaniu butów sportowych. Wykorzystuje najlepszą amortyzację i design lat 90. w dzisiejszych modelach miejskich. Jego istotą jest modułowa podeszwa, złożona z trzech części.

Wewnętrzna podeszwa pięty została wykonana z pianki BOOST – innowacyjnej technologii zapewniającej najwyższą amortyzację i zwrot energii włożonej w każdy krok. Tym razem adidas zdecydował się na umieszczenie technologii BOOST wyłącznie, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne – w miejscu pierwszego kontaktu stopy z podłożem. Umiejscowiony w centralnej części Point of Deflection Bridge, jest integralnym elementem konstrukcji buta, zapewniającym stabilizację i sprężystość. Inspiracją do jego powstania był wprowadzony po raz pierwszy w 1989 System Torsion, który udowodnił, że elastyczna podeszwa wspomaga naturalny ruch stopy. Miękka pianka EVA w przedniej części stopy optymalizuje amortyzację i zwiększa poczucie wygody i dopasowania.

Podczas projektowania najnowszego modelu przesłanie marki było jasne: inspirujemy się przeszłością, ale nie pozwalamy, by zdominowała ona nasze myślenie. W efekcie powstał unikatowy but z jasno określonym przeznaczeniem.

Premiera pierwszej kolorystyki modelu POD-S3.1 przewidziana jest na 16 czerwca. Buty będą dostępne m.in za pośrednictwem strony internetowej : https://www.adidas.pl/podsystem. Cena: 499 zł