Jakie są najbardziej wyczekiwane buty roku 2018? Nie znamy jeszcze wszystkich premier, ale kilka przecieków już było i można ułożyć wstępne listy.

Air Jordan XI Concord

Dla mnie numer jeden bez dwóch zdań. Dlaczego? Bo Concordy dla wielu osób z mojego pokolenia były niczym więcej, jak białym krukiem. Modelem cholernie niedostępnym, a gdy można było je kupić, najczęściej okazywały się być podróbką. W 2011 roku premiera Concordów w USA wywołała zamieszki, pisały o tym największe portale, gazety, pokazywały to telewizje. Tematem zajął się nawet nasz Sport.pl.

Problem? Ta podniesiona skóra licowa. Nie wszystkim pasuje.

adidas Futurecraft 4D

Przez wiele osób ten but jest określany jako ten, który zmieni obraz rynku obuwniczego – podobnie jak kiedyś Flyknit czy ostatnio Boost, wcześniej Air Max. adidas na ten moment, ze względu na ograniczenia technologiczne, wydał niekomercyjne ilości butów. W tym roku ma pojawić się ich podobno około 100 tysięcy par – to dalej mało.

Air Jordan III x Carhartt

Mam wrażenie, że ta współpraca to pewnego rodzaju ukłon i połechtanie starych sneakergłów, ale także odwołanie się do baaaaaaaaardzo mocnej edycji Carhartt x Eminem x Air Jordan IV. Generalnie użycie modelu numer trzy z Air Jordan nie jest przypadkowe, w 2018 roku obchodzimy 30-ste urodziny tego buta.

Air Jordan III Black Cement

Krótko – Nike Air na plecach robi kosmiczną robotę. Poza tym jestem przekonany, że Black Cement, to jedna z maksymalnie pięciu najbardziej ikonicznych kolorystyk wśród wszystkich butów.

Nike x Off-White

Co tu dużo mówić, Virgil Abloh i Nike spuściło na nas bombę rok temu. Tym razem eksplozja będzie mniejsza, ale druga kolekcja projektanta i Nike i tak będzie budziła olbrzymie zainteresowanie.

Levi’s x Air Jordan IV

Świętowanie kolaboracji z 2008 w 2018? Czemu nie, każdy powód jest dobry, żeby wypuścić fajnego buta. Denim Levi’sa jet przeniesiony

Levi’s and Jordan Brand will be celebrating the 10th Anniversary of their first collaboration from back in 2008, which included the Air Jordan 1. For 2018, they’ll be releasing a trio of Air Jordan 4s in “Denim,” “Black,” and “White.”

Air Jordan XIII He Got Game

Wiele nowych osób w grze nie zrozumie fenomenu tego buta, podobnie jak ja nie czuję nowych wydań bardziej wchodzących w kategorię fashion. He Got Game, to było coś wielkiego. I starsi, będący jeszcze w grze, będą wyczekiwali na tego buta, którego Michael Jordan nosił w sezonie 1997/1998, a Denzel Washington w filmie Spike’a Lee – He Got Game.

Paczka dla fanów He Got Game od Nike

adidas Crazy BYW LVL 1

Po pierwsze, w tym bucie będzie Boost, po drugie adidas przywraca do życia Feet Tou Wear, które widać w podeszwie tego buta. FYW były bardzo popularne w latach 90-tych, ale tym razem zamiast Feet, mamy Boost You Wear. But zadebiutował już na parkietach NBA, czekamy na premierę w sklepach – 15.02.

Nike x Fear Of God

Jerry Lorenzo już oficjalnie potwierdził, że ta kolekcja powstaje. Czekamy z niecierpliwością!

Nike x Fear Of God już w 2018

Air Jordan I Hi OG Shadow

Chicago, Bred, Black Toe, Royal … no i przyszedł czas na ponowne wydanie kolorystyki Shadow. Tu też będzie na pewno głośno i wiele osób skończy z porażką na koncie.

A Ty, na jakie buty czekasz?