Interesują Was tylko różnice. Bo Nike Flyknit Lunar 2 to znakomity następca Nike Flyknit Lunar.

Wytłuszczę ten element, żeby nikomu nie uciekł – znakomity.

Nie da się nie porównać Nike Flyknit Lunar 2 do pierwszego modelu Nike Flyknit Lunar. Po prostu się nie da, bo dwójki są prawie bliźniaczo podobne do jedynek.

Po krótce. Oba buty wykonane są  z ultralekkiego Flyknit, oba wzmocnione są dzięki kabelkom Flywire, a podeszwa wykonana jest – jest jak pewnie się domyślacie – w technologii Lunarlon.

Obok podeszwy Free, to właśnie Lunarlon jest jedną z moich ulubionych, do tego waga samego buta jest wręcz rewelacyjna. Nie jest to co prawda to co oferuje nam model Flyknit Racer czy choćby Trainer, które są lżejsze od piórka, ale waga FL2 i ich wytrzymałość budzą podziw.

W jedynkach przebiegłem setki kilometrów, w dwójkach … no sporo mniej, ale opinię o bucie wyrobiłem sobie dość szybko.

Nike_Flyknit_Lunar_2_3

Zakładam się, że czekacie na różnice pomiędzy jedynkami i dwójkaim. Pierwsza to oczywiście wygląd. Zgodnie z ostatnimi trendami w Nike przesunięto nieco znaczek w tył, powiększono go, zmieniono ułożenie nitek Flyknit i nasze biegówki wyglądają nieco inaczej niż jedynki. Ale tylko nieco, bo tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, na nodze dalej czujemy je świetnie i nie obcierają (choć ja mam zawsze problemy z Achillesem).

Nike_Flyknit_Lunar_2_6

Podeszwa. To tutaj zaszły największe zmiany. Ten element jest nieco inaczej wyprofilowany niż w jedynkach. Wcięcia przy środku przy krawędziach podeszwy są jakby głębsze, Nike Flyknit Lunar 2 dzięki temu jakby lepiej poddają się ruchom stopy, a dodatkowo powodują że mamy większą kontrolę podczas manewrowania. Nie ucierpiała za to stabilność. Dodatkowo wykończenia na podeszwie sprawiają wrażenie, jakby były jeszcze bardziej wytrzymałe na ścieranie niż w jedynkach.

Nike_Flyknit_Lunar_2_1

Widzicie ile razy użyłem słowa nieco? Zmiany są, usprawniają buta z pewnością, bo grzechem byłoby gdyby Nike wypuściło na rynek drugą edycję dokładnie taką samą jak ta poprzednia.

Werdykt jest prosty. Flyknit Lunar 2 to znakomity następca Flyknit Lunar. Jeśli uwielbialiście jedynki, będziecie zadowoleni z kolejnej edycji. Jeśli szukacie butów do biegania i macie w portfelu nieco więcej gotówki, Flyknit Lunar 2 to bardzo dobry wybór, ale jeśli Wasze jedynki są w dobrym stanie i np. macie kaprys żeby podmienić starszy model na nowszy, bo jest po prostu nowszy, to nie spodziewajcie się wielkiej różnicy. Ta jest, bo temu nie można zaprzeczyć, ale jest kosmetyczna, jest tak jak pisałem w tekście – nieco.

Nie zmienia to jednak faktu, że Nike Flyknit Lunar 2, to tak jak ich poprzednik bardzo, bardzo dobry but.

Zobacz też: Potrzebujesz butów biegowych ze świetną amortyzacją? Polecamy Nike Air Max 2014