Ostatnio kwestie podróbek butów zdominowały nieco nasze wpisy, ale temat jest gorący. Wiele osób korzysta na niewiedzy, naiwności lub po prostu braku ostrożności kupujących. Dostaliśmy ostrzeżenie o kolejnej podejrzanej stronie. Tym razem sprzedającej adidasy. Oczywiście podróbki.

Najpierw przypominamy mechanizm działania takich oszustów, który ostatnio opisał Onet. „Schemat jest bardzo prosty: zakłada się stronę internetową. Pisze się na szybko regulamin, najczęściej zaznaczając w nim, że firma znajduje się za granicą, więc nie podlega polskiemu prawu. A potem umieszcza na stronie zdjęcia popularnego markowego obuwia sportowego. Nike Air Max albo Air Jordan, New Balance, Reebok – pełen zakres kolorów i rozmiarów. Co najważniejsze – za ułamek ceny producenta. Tylko czekać, aż pojawią się chętni na zakup. I chętni się pojawiają.”

Takich stron pojawiają się ostatnio dziesiątki. Najczęściej żeruje się na fanach Jordanów czy AirMaxów szukających cenowych okazji. Ale czujności nie powinni tracić fani adidasów, a zwłaszcza modeli sygnowanych przez Jeremy’ego Scotta. Mamy ogromne wątpliwości co do serwisu http://jeremy-scott.pl/pl/ i się z Wami nimi dzielimy. Linkujemy tylko dlatego, byście na nich uważali. Absolutnie nie promujemy. To są podróbki! Ostrzegamy!

Wiele pasuje do schematu. Firma zarejestrowana w Hong Kongu, do tego ceny butów znacząco odbiegające od realiów, dziwne komentarze i regulamin, który nas tylko utwierdza w tym, żeby mieć się na baczności. Do tego strona jest przygotowana niechlujnie, żaden rzetelny sprzedawca, by sobie na to nie pozwolił. Uważajcie, to podróbki!

Często w naszych wpisach dajemy linki do sklepów, w których możecie dany model butów kupić. Polecamy Wam jednak tylko te sklepy, w których sami dokonujemy zakupów lub mamy pewność, że są prowadzone uczciwie.

Jeśli znajdziecie podobne przykłady, podsyłajcie je do nas. Będziemy się dzielić i ostrzegać innych.

I przypominamy o naszym dwuczęściowym poradniku, jak odróżnić podróbki od oryginałów.

Jak nie dać się nabrać na podrabiane buty. Część pierwsza ->

Jak nie dać się nabrać na podrabiane buty. Część druga ->