Aż 17,3 miliona dolarów otrzyma New Balance od Departamentu Obrony USA w ramach kontraktu na produkcję butów dla rekrutów armii USA.

I uwierz mi, ten wpis będzie niezwykłą ciekawostką.

Od 1941 roku istnieje specjalna poprawka w regulacjach rządowych, która stwierdza, że armia USA musi zapewnić swoim żołnierzom wysokiej jakości sprzętu wytworzonego na terenie USA. W przypadku butów sportowych, podobno prawo to nie było przestrzegane, ale kilku kongresmenów mocno walczyło o to, aby Berry Amendment zostało zastosowane i w tym przypadku.

Bostońskie New Balance, które ma fabryki w Skowhegan, Norridgewock i Norway będzie wytwarzało buty dla Defense Logistics Agency przez najbliższe 18 miesięcy z klauzulą, zgodnie z którą będzie można przedłużyć umowę o kolejne 18 miesięcy.

Ten ruch, to istotne z punktu widzenia biznesu New Balance, zwycięstwo. Dodatkowo – zgodnie z tym co mówią politycy w USA – Pentagon słusznie nagradza mieszkańców i obywateli USA, dając kontrakt właśnie New Balance, które ma fabryki na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponadto, nie oszukujmy się, że może to też być pewnego rodzaju nagroda za publiczne poparcie Donalda Trumpa, po tym jak ten wygrał wybory prezydenckie w USA. New Balance lekko się wtedy oberwało.