Wiecie, że kicksy to nie tylko Air Jordan, adidas Superstar, Stan Smith, Boost, Asics, najróżniejsze modele Nike, Saucony, Reeboka itd? To także np. nieco bardziej wchodzące w obszar fashion marki, których ceny regularne są wysokości najdroższych nawet, shajpowanych Yeezy Boost. Warto je jednak znać, choć bardziej pasuje do nich nazwa sneakers niż kicks.

Buscemi

Włosko-Amerykanska marka założona w 2013 roku szybko zdobyła serca celebrytów. Chodzą w nich LeBron James, Sean Diddy Combs, gwiazdy NFL i Hollywood. Kolorystyki Buscemi to np. pomarańczowy, oliwkowy, czarny, brązowy czy czerwony. Jest tego sporo, od odważnych przez klasyczne i na topie. Marka jest najbardziej znana z modelu 100MM, ale i 50MM to coś, co znalazło swój kawałek rynku. Znak charakterystyczny? Kłódka.

I to w tych butach się ostatnio zakochałem.

Koio Collective

Design prosto z Niemiec, wykonanie z Włoch, a siedziba firmy na Brooklynie. To połączenie ma być gwarantem sukcesu. Koio Collective pojawiły się w tym roku, a ich prosty design i typowo włoskie przywiązanie do szczegółów oraz jakości, to znaki charakterystyczne marki. Buty są produkowane we włoskim regionie Le Marche, który jest mekką dla produkcji marek luksusowych z Włoch.

Giacomorelli

Podobne do adidas Stan Smith albo Puma Suede Classic. Czerwone kicksy są w środowisku sneakerheadów dobrze oceniane i kojarzą się z luksusem. Włoski projektant Giacomo Morelli na jesień proponuje niską wersję swojego buta, który wykonany jest z gumy zamiast ze skóry.

Armando Cabral

Gość, od którego nazwiska nazwę przyjęła marka, za dnia jest modelem, nocą designerem. Modelem jest podobno jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Nie wiem, bo nie jestem zainteresowany tym typem modelingu, ale wierze na słowo tym, którzy znają się lepiej. Dla Cabrala ten świat to było nieco za mało. Marka powstała w 2008 roku, a buty nie są jedyną rzeczą, którą projektuje Armando. Jego produkcje są odważne i całkiem ciekawe – skóra wężna złamana niebieskimi lejcami i wykończeniem na midsolu – wygląda interesująco.