Raz już pisałem, że możecie ich nie lubić, możecie nimi gardzić, możecie wrzucać je na dno szafy i mówić co tylko chcecie. Historii nie zmienicie – Nike Air Max to z całą pewnością jeden z najbardziej ikonicznych kicksów na świecie. Tego nie zmieni nic.

Przed chwilą minęło 28 lat od kiedy ten but jest na rynku i często nim rządził, rewolucjonizował technologicznie, rozwalał system kompletnie. Najpierw widoczną poduszką, potem jeszcze większą widoczną poduszką. W sumie pojawiło się ponad 60 różnych modeli i tysiące wersji kolorystycznych.

Generalnie na rynku jest Air Max praktycznie dla … każdego. Nie ważne czy lubicie skórę, zamsz, brąz, czerń, pomarańcz czy cokolwiek innego. Poniżej zobaczycie listę, na której znajdą się Air Max 1, Air Max 90, Air Max 95, Air Max 97 i Air Max 180.

Co to za lista?. Dan Freebairn z Kickposters.com stworzył obrazki, na których widać jak ewoluował wygląd buta, podeszwy i poduszki z systemem Air Max. Ja cały czas mam duże pokłady miłości skierowane w stronę Air Max 1 i Air Max 90, ale każdy znajdzie wśród genialnych projektów Tinkera Hatfielda coś dla siebie. Popatrzcie co dla HighSnobiety przygotował Freebairn.

nike-air-max-anatomy-illustrations-0fnike-air-max-anatomy-illustrations-01

nike-air-max-anatomy-illustrations-04

nike-air-max-anatomy-illustrations-03

nike-air-max-anatomy-illustrations-02

 

nike-air-max-anatomy-illustrations-05