Nawet nie wiecie jak wielką radość sprawiacie nam gdy pytacie o rozwiązanie jakiegoś problemu związanego z butami.

Wczoraj w nocy napisał do nas Mateusz, dziękując za tekst o tym jak zabezpieczyć i czyścić buty, ale także pytając o to jak wskrzesić sneakersy.

Wspólnie z naszymi partnerami z Multirenowacja.pl odpowiadamy, cytując wcześniej oryginalne pytanie Mateusza.

Czy macie jakieś sposoby na przystosowanie „używanego” obuwia do chodzenia, mianowicie „wyczyszczenie” i odświeżenie obuwia od środka, z góry dzięki za odpowiedź.

Wszystko zależy od stanu obuwia. W standardowych sytuacjach rekomendujemy umyć wnętrze suchą pianką Tarrago Shampoo lub Universal Cleanerem unikając nadmiaru wody wewnątrz. Dokładnie wysuszyć w temperaturze pokojowej trzymając buty na drewnianych prawidłach lub wypychając je gazetami, które należy zmieniać za każdym razem, gdy zrobią się wilgotne. Następnie odświeżacz do butów Tarrago Fresh i jest już dobrze. Oczwywiście czyszcząc wnętrze, wyciągamy wkładki i czyścimy oraz suszymy je osobno. Jeżeli stan wkładek jest … słaby :), a czasem to się zdarza – warto zainwestować w nowe wkładki, których wybór na rynku jest dość spory, a ceny przystępne. Często załatwia nam to sprawę. W skrajnych przypadkach, kiedy wnętrze buta jest w stanie dramatycznym, można po oczyszczeniu obuwia (to ważne), zanieść je do dobrego szewca, który wszyje wygodne skórzane zapiętki w miejsce przetartej wyściółki i z wzmocni je od wewnątrz w miejscach, w których materiał osłabia się na skutek tarcia. Dobrych szewców znajdziecie na Forum wbutach.pl. Oto przykład jednej z napraw ostatnio zamieszczonych (akurat od zewnątrz).

Ekipa Multirenowacja jak zwykle niezawodna 🙂