Nike Air Max mają 30 lat. Nike dosłownie zmieniło zasady gry w świecie butów sportowych, wprowadzając 3 dekady temu model Air Max 1 – pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air. Kolejne edycje wyróżniały się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, a najnowsza odsłona – Air Max 2015 – posiada całkowicie nową cholewkę, dopasowującą się do stopy w ruchu.

Podczas prac nad nowym modelem zespół projektowy Nike skupił się na zapewnieniu miękkiej i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania. W tym celu opracowano cholewkę wykonaną ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. W efekcie AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

Bez ograniczeń

Cholewka AM 2015 gwarantuje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Wykorzystanie wspomnianej syntetycznej siateczki pozwoliło na redukcję ilości szwów do minimum. Rozwiązanie to zapewnia poczucie wsparcia, zachowując jednocześnie wyjątkową lekkość i wentylację.

Włókna siatki o zróżnicowanej gęstości splotu pozwoliły na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Ponadto, cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, doskonale obejmujący stopę. Obie technologie pozwalają na dynamiczne dopasowanie do stopy w ruchu.  Co więcej, wewnętrzne, miękkie wysłanie zapiętka zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta, a także zapewnia poczucie komfortu.

Maksimum amortyzacji

Cylindryczna konstrukcja poduszki Max Air gwarantuje najwyższą elastyczność podeszwy przy zachowaniu amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy umożliwia gładkie przejście stopy od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Z kolei waflowy bieżnik pozwala uzyskać wyjątkową przyczepność. Zlokalizowana między poduszką gazową a cholewką pianka Cushlon stanowi idealne dopełnienie platformy amortyzacyjnej, gwarantując płynny i pewny krok.

Air Max 2015 dostępny jest sześciu wariantach kolorystycznych w salonach Nike na terenie Polski, a także na Nike.com oraz platformie NikeiD .

Nike_AIR_MAX_2015_Damski_4

NIKE_AIR_MAX_2015_Dasmki_2

NIKE_AIR_MAX_2015_Meski_1

Nike_AIR_MAX_2015_Meski_3

Przeczytajcie też nasz test Nike Air Max 2014