Historia współpracy Nike z Undefeated

To nie pierwsza współpraca pomiędzy Nike i Undefeated. Wspólna przygoda obu marek rozpoczęła się ponad dekadę temu. Od tego czasu Undefeated blisko współpracuje z Nike, starając się opowiedzieć ich historię za pomocą butów. Efektem wspólnych wysiłków pochodzącej z Los Angeles marki oraz Nike były jedne z najrzadszych modeli butów – niektóre są tak nieosiągalne, że nie ma ich nawet w archiwach Nike.

Wszystko zaczęło się od obecnego przewodniczącego, prezesa i dyrektora generalnego Nike. Mark Parker wyróżnił nas, proponując współpracę przy projekcie białego modelu Dunk, na którym znalazło się pięć charakterystycznych kresek w zielonej kolorystyce – mówi James Bond, współzałożyciel Undefeated. Był to wyraz uznania dla tej marki. – To, że Nike uznało, że mamy wystarczająco duży potencjał, aby stać się ich partnerem, naprawdę wiele dla nas znaczyło.

Od samego początku zespół Undefeated mógł uczestniczyć w wielu projektach, co przełożyło się na powstanie niezwykle rzadkich i unikalnych modeli, takich jak „White” Dunk, Clerks Pack Dunk NL czy Air Jordan IV. Air Force 1 szybko stał się podstawowym modelem wykorzystywanym we współpracy obu marek – był bazą zarówno dla klasycznych modeli, jak i bardziej innowacyjnych projektów, jak Lunar Force 1.

Kolejnymi etapami było wznowienie premierowego modelu Nike Dunk, a także nowy, odświeżony model Nike Hyperdunk 2012. Ostatnie lata przyniosły projekty takie jak inspirowany Los Angeles model Cortez czy kolejna odsłona modelu Dunk.

W 2017 roku Undefeated wykonuje kolejny krok do przodu za sprawą nowego modelu Air Max 97. Prosty, a jednocześnie wyrafinowany model stworzony przy udziale ludzi zaangażowanych w pierwsze projekty zaciera granicę pomiędzy butami przeznaczonymi do uprawiania sportu a butami do noszenia na co dzień.

Podatek za te buty jest wyższy niż cena Yeezy