Air 180 i Air Max 93 z linii Air Max powstały w czasach, kiedy firma Nike dopiero zaczynała z poduszkami gazowymi Air powstającymi dzięki wykorzystaniu technologii formowania rozdmuchowego. Wszystko zaczęło się od kultowego modelu Air 180, wymyślonego i stworzonego przez Bruce’a Kilgore’a i Tinkera Hatfielda – projektantów Nike, którzy stali się pionierami nowej technologii.
Pierwotnym celem Air 180 było uwidocznienie amortyzacji, która miała przyciągać uwagę bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Projektantów zainspirowała podkowa, co zaowocowało umieszczeniem poduszki gazowej wokół pięty. Innowacyjna technologia formowania rozdmuchowego okazała się skuteczna – dzięki jej wykorzystaniu po raz pierwszy uretanowa podeszwa została połączona z poduszką gazową Air.
Do 180-stopniowej amortyzacji Air dodano rozciągliwy i dynamiczny rękaw wewnętrzny, zapewniający doskonałe dopasowanie, oraz zupełnie nową kolorystykę, tak samo przełomową, jak model, który zdobiła.
Autorzy tego innowacyjnego projektu nie przestali pracować nad udoskonalaniem technologii formowania rozdmuchowego i w końcu zaprezentowali światu Air Max 93, w którym wykorzystano jej ulepszoną wersję.
Air Max 1 był pierwszym modelem z widoczną amortyzacją Air, ale to Air 180 i Air Max 93 uczyniły z niej element naprawdę przykuwający uwagę.

Kup Air Max 180:

DAMSKIE | MĘSKIE

Kup Air Max 93:

DAMSKIE | MĘSKIE