Jedna drużyna. Jedno marzenie. Nike przedstawia nową koszulkę Team International Deutschrap, dzięki której niemieccy raperzy oraz ich fani, mogą wyrazić swoją przynależność do hip-hopowej społeczności. Niezależnie od tego, skąd pochodzą, łączy ich język, kultura i korzenie.

Tożsamość, jedność i lojalność to motywy, które zostały graficznie przedstawione na koszulce. To między innymi, znajdujący się na lewej piersi zmodyfikowany orzeł z niemieckiego godła (z mikrofonem na głowie, który ma symbolizować bycie słyszanym), numer kierunkowy + 49 na klatce piersiowej i w formie drobnych prążków wzdłuż koszulki. Dodatkowo, naszywka na rękawie pozwala na dodanie nazwy swojego miasta. Na plecach zamieszczono napis Jedna drużyna. Jedno marzenie. Koszulka International Deutschrap została zaprojektowana we współpracy z berlińskim studiem kreatywnym i ekspertami w zakresie personalizacji koszulek − Interhood.

Cały dochód netto ze sprzedanych koszulek pokryje koszty wynajmu studia nagrań dla młodych, początkujących artystów.

Czarna koszulka Team International Deutschrap będzie dostępna przez aplikację Nike, wyłącznie dla niemieckich użytkowników od 28 czerwca br. Druga partia trafi do sprzedaży 6 lipca br. na nike.com i będzie dostępna w całej Europie. Czerwona i złota wersja Team International Deutschrap będzie dostępna pod koniec tego roku.