W ubiegłym tygodniu Blue City, w tym tygodniu Kraków – kolejne dwa salony francuskiej sieci butików Courir znalazły swoje miejsce na butowej mapie Polski. W szybkim działaniu w ubiegłym tygodniu rozdałem Wam 500 PLN na zakupy w Blue City, ale tak naprawdę pominąłem najważniejszą informację – o tym, że Courir zaczyna nabierać kształtu.

I teraz ciekawostka. To nie jest tak, że Courir otworzył się wczoraj i wszedł do Polski jakoś niedawno. Oj, nie, nie nie. Marka istnieje w Polsce od 2015 roku, a wprowadził ją do naszego kraju GO Sport. Pierwszy sklep powstał w Galerii Mokotów i zajmuje tam powierzchnię 163 metrów kwadratowych. Nie wiem ile ma sklep w Blue City – miałem zaproszenie na otwarcie, żałuję, że nie dotarłem. Teraz, kolejnym sklepem będzie mógł się pochwalić Kraków, w którym otwarcie już w piątek, czyli jutro (23.03). Courir mieścił się będzie w Gaerii Bonarka.

Courir  nie jest nowym konceptem, bo istnieje od 1980 roku i we Francji ma ponad 160 sklepów i jest tam bardzo dobrze kojarzona. Tak jak wspomniałem, należy do grupy GO Sport, jednego z największych w Europie dystrybutorów artykułów sportowych.

W sklepie dostępne są populrne marki, adidas, Converse, Asics, Le Coq Sportif, New Balance, Nike, Puma, Reebok, Timberland, Vans. Generalnie nie jest to koncept butiku dla sneakergłowy, która szuka limitowanych edycji, ale dobry, normalny sklep z szerokim asortymentem. Obserwujcie Courir na FB i Instagramie. Na Insta trwa obecnie konkurs.