Przyglądałem się marce Filling Pieces na żywo w Berlinie podczas targów Bright/Seek i nad moją głową pojawiał się wielki znak zapytania. O ile kilka modeli jest naprawdę niezłych, tak sporo z nich to w moim odczuciu potworki jeśli chodzi o bryłę, a jeśli nie potworki to przynajmniej bardzo dyskusyjne kopytka.

Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, są grupki ludzi i pewnego rodzaju styl, gdzie większość kicksów Filling Pieces sprawdzi się bardzo dobrze i być może niedługo w Polsce zobaczymy coraz więcej osób wybierających tę markę do swoich fitów. Filling Pieces z nową kolekcją na wiosnę/lato 2016 pokazuje nam nowe techniki wykorzystania skóry, z której tworzą choćby detale. W sumie jest 65 nowych styli w katalogu Filling Pieces.

Zdjęcia, które oglądacie poniżej były w większości strzelane w Surinamie w Ameryce Południowej i to ten właśnie kraj był inspiracją do kolekcji Metamorphosis. Dobra, przyznajcie, że zastanawiacie się czym jest Surinam. Jeszcze do 1975 roku była to kolonia holenderska, w tym momencie liczy około pół miliona mieszkańców, czyli tyle co Wrocław, a kraj jest pokryty w 80% lasami deszczowymi. Ma też dostęp do Oceanu Atlantyckiego, a język urzędowy to niderlandzki.

Wracając do butów – kolekcja jest dostępna już od 29 stycznia online.

https://www.youtube.com/watch?v=srs5X7Jo4ak