Wiecie kim jest Kot Felix?

To taka postać stworzona w niemiej erze kina przez Pata Sullivana i Otto Messmera. Postać była osadzana w surrealistycznych sytuacjach w kreskówce. Felix stał się jedną z najbardziej charakterystycznych postaci z filmów animowanych w historii kinematografii. Pierwsze filmy powstały w 1919 roku, a Felix stał się popkulturową ikoną i maskotką. Podobizna kota znalazła się np. na insigniach szwadronu VF-31 U.S. Navy z 1948 roku, swoje miejsce odnalazł też na bombowcach drugiego szwadrobu VB-2B i kilku innych.

Dom znalazł też na kasku bramkarza Felixa Potvina, który grał w lidze NHL dla Boston Bruins.

Pierwsze filmy z Felixem i dźwiękiem ukazały się 10 lat po premierze – w roku 1929. Transformacja nie była jednak łatwa i pierwsze kreskówki z dźwiękiem pozostawiały wiele do życzenia. Wtedy też popularność zdobywała Myszka Miki stworzona przez Disney’a.

W 1980 roku powstał film Felix The Cat: The Movie, w którym Felix odwiedzał alternatywne rzeczywistości. Telewizja znowu ujrzała Felixa w 2000 roku w The Twisted Tales of Felix the Cat. W 2004 roku Felix The Cat zostało określone jako jedna ze 100 najlepszych kreskówek ever przez brytyjski kanał Channel 4 (miejsce 89), w tym samym roku Animal Planet umieściło go na 36 miejscu wśród 50 najwspanialszych filmowych zwierząt. Dwa lata wcześniej zajął 28 miejsce w rankingu TV Guide wśród 50 najlepszych bohaterów kreskówek.

Diadora, Bait i w zasadzie także Dreamworks, przypominają nam o tej genialnej postaci i kolaborują tworząc model BAIT x Dreamworks x Diadora Felix The Cat wykorzystując Diadora N9000. Nostalgiczna podróż z butem to takze dodatki w postaci pinów, zabawek i odzieży.

But jest prosty-  w kolorach kota, czyli czarny i biały. Wykonany z wysokiej jakości skóry z Włoch. Cała kolekcja będzie dostępna już od 23 lipca na Comic Con, a także online. Raffle znajdziecie tutaj. Śpieszcie się, bo będzie tylko 500 par.