Converse oraz cieszące się coraz większą popularnością w kulturze ulicznej na całym świecie sneakersy One Star łączą swe siły ze słynnym butikiem Sneakersnstuff, tworząc unikalną, limitowaną kolekcję.

Zainspirowani chęcią modyfikacji tradycyjnego motywu camo, Converse X SNS nawiązują do ERDL, wzoru opracowanego przez „US Army Engineer Research and Development Laboratory” w latach 60-tych.

Nowe One Stary nabierają wojskowego charakteru, który nadaje im specjalna faktura i kolorystyka. Tradycyjna graficzna aplikacja została przeniesiona na unikalne połączenie zamszu i skóry. Na pięcie buta widać wyraźnie wyeksponowane logo SNS. Dodatkowe detale wyróżniające tę kolekcje to podszewka z koziej skóry, bawełniane sznurówki, wkładka z brandingiem oraz charakterystyczna gwiazda One Star ze skóry Nappa.

Camo zawsze odgrywało ważną rolę w modzie i streetwearze – powiedział Erik Fagerlind, współzałożyciel Sneakersnstuff. „Chcieliśmy stworzyć wyjątkowy wzór zszywając dokładnie i wolno skórę, co nie jest typowym procesem. Nie wierzymy w drogę na skróty. To nie jest “szybka moda”. Ta kolekcja jest precyzyjna, oryginalna i charakteryzuje się wysoką dbałością o detale” – dodaje Fagerlind.
Sneakersnstuff, powstał w 1999 roku w Sztokholmie. Od samego początku swej działalności, poprzez bogatą ofertę i ciekawe kooperacje, pomaga definiować styl uliczny. Kolekcja Converse x Sneakernstuff będzie dostępna w sklepie CL20 (ul. Chmielna 20) w Warszawie już 12 kwietnia.