Dlaczego dopiero teraz? Bo nie mogę otrząsnąć się z szoku. Przez ostatnie 5 dni leżałem na podłodze, targany konwulsjami niczym po pierwszym stosunku.

Po pierwsze są na rynku od 1917 roku, czyli 98 lat i za 24 miesiące przypadną ich setne urodziny. Nikt, ale to absolutnie nikt nie spodziewał się takiego ruchu, jaki wykonał Converse – wypuścił drugą wersję swojego kultowego obuwia.

WHAT? 

Nie wiem czy jest osoba, która nigdy nie miała z nimi styczności, bo trampki Converse są na rynku tak jak powietrze – są nieodłączną częścią naszego systemu. I nawet pomimo tego, że Converse to firma, która produkuje odzież sportową, w tym całą masę butów, to mówiąc Converse myślimy o jednym konkretnym bucie – nawet jeśli w innej kolorystyce.

Mowa oczywiście o Converse Chuck Taylor All Stars. W tym miejscu miało pojawić się zdanie, że nie jest to but idealny, ale … jest. To jest właśnie but idealny. Wystarczające retro, wystarczająco nowoczesne, wystarczająco pasujące do SWAGU, wystarczająco pasujące nawet do trochę bardziej casualowego fitu i wystarczająco pasujące do posiedzenia na ławce w parku. Wystarczające do udania się na Open’er i możliwe do dopasowania do kina czy nawet opery. Znam takich, którzy grali w nich zawodowo w koszykówkę, znam takich, którzy nawet ostatnio używali niskiego Chucka do biegania.

98 lat na rynku. Po 1176 miesiącach Chuck Taylor doczekały się wersji numer 2.

I dobrze się złożyło, że czekałem z wpisem, bo premiera Converse Chuck Taylor All Stars II ma miejsce dziś, czyli 28 lipca. Druga edycja trzyma się znakomitego schematu, buty są praktycznie takie same jak ich pierwowzór przynajmniej jeśli chodzi o wzornictwo.

ZOBACZ TEŻ: Fakty o Converse, których nie znałeś

A co nowego? Sockliner z Nike Lunarlon wsadzony do buta po to, żeby było nam mięciutko, a także język, który nie będzie się ześlizgiwał – co miało miejsce w starej wersji. Nowe Converse Chuck Taylor All Star II to po prostu ulepszona wersja tego, co już znamy. Poprawiono błędy, ale zostawiono to co w bucie najlepszym … jego.

Kupić można online od dziś. Wersja Ox kosztuje 70 dolarów, Hi 75.

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-02

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-01

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-09

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-04

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-07

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-03

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-06

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-00

converse-chuck-taylor-all-star-ii-unveiled-08