Nike wspiera ważną sprawę. Przez kolekcję #Betrue chce zachęcić, aby być sobą i nie wstydzić się tego. Kolekcja jest inspirowana środowiskami LGBT czyli lesbijskimi, gejowskimi, bisexualnymi i trans.

Wiemy, że w ostatnim czasie kilku koszykarzy przyznało się do tego, że są homoseksualistami. Podobnie jak zgłaszający się do draftu NFL Michael Sam, który jest pierwszym zadeklarowanym gejem wybranym w drafcie. Kolekcja ma wspierać wymienione wyżej środowiska i walczyć z dyskryminacją.

Jesteśmy firmą, która czuje się zobligowana do wspierania tego typu inicjatyw. Chcemy włączać, promować różnorodność i uwalniać ludzki potencjał. Według naszej maksymy, jeśli masz ciało to jesteś atletą i dlatego też jesteśmy szczęśliwi, że #Betrue to call-to-action dla sportowców, którzy powinni być w 100% sobą – mówi Tim Hershey, wice-prezydent Nike od spraw merchandasingu i szfe Nike LGBT & Friends Employee.

W tegorocznej kolekcji znajdują się m.in. takie kicksy jak Nike Free 5.0. Nike Free OG, Nike SB Zoom Janoski, ale także koszulki z City Pack (Los Angeles, San Francisco, Portland i Nowy Jork). Nike przekaże również pół miliona dolarów z zysku z kolekcji #Betrue na wsparcie środowisk LGBT i stworzenie koalicji sportowej, która ma zakończyć dyskryminację tych środowisk w sporcie.

[Tweet „Nike walczy z dyskryminacją kolekcją #Betrue”]

Premiera? Dziś. 🙂

[gdl_gallery title=”betrue” width=”550″ height=”IMAGE_HEIGHT” galid=”1″ ]

Zobacz też: #JKDN vol. 4