BAIT prezentuje swoje dwie najnowsze kolaboracje

BAIT, znany i lubiany butik z USA, nawiązał dwie nowe współprace, które warto przedstawić. Jedna z nich powstała przy udziale firmy Saucony, natomiast przy tworzeniu drugiej kolaboracji BAIT zasiadł do stołu z zarządem włoskiej Diadory.

BAIT X SAUCONY SHADOW 5500 CRUEL WORLD 6 GIANT LEAPS

Aby dobrze zrozumieć tą kolaborację, trzeba najpierw wytłumaczyć czym jest Cruel World Initiative. BAIT i Saucony parę lat temu stworzyli tę serię wspólnych kolaboracji w celu uświadomienia społeczeństwa o różnych problemach związanych z obecnym światem lub jego wartościami. Takim o to sposobem powstały Saucony przedstawiające m.in problem z globalnym ociepleniem lub pomagające w walce z nowotworem. Seria Cruel World jest charytatywna, dzięki czemu cały uzyskany dochód zostaje przeznaczony na konkretną firmę bądź fundację.

W szóstej odsłonie tego projektu pod młotek wzięto model Shadow 5500, który jest swego rodzaju połączeniem dwóch klasycznych sylwetek marki a mianowicie Shadow 5000 i Shadow 6000.

Shadow 5500 w kolorystyce Cruel World 6 : Giant Leaps bazuje na czarnej cholewce z panelami wytworzonymi z odblaskowego materiału 3M. Elementy te zostały ozdobione księżycowym motywem graficznym. Jest to nawiązanie do postawienia pierwszych kroków na naszym naturalnym satelicie. Ciekawym szczegółem są wkładki na których pojawiły się zdjęcia Księżyca oraz widzianej z niego Ziemi.

Nawiązanie do naszego naturalnego satelity ma przypominać o dziecięcych marzeń, ponieważ w szóstej edycji Cruel World  BAIT i Saucony wspierają brytyjską fundację Follow Your Dream, która pomaga niepełnosprawnym dzieciom spełniać ich największe marzenia.

Premiera zapowiedziana jest na 30 stycznia w cenie 120 dolarów. Zakup będzie możliwy tylko w stacjonarnych sklepach BAIT i poprzez losowanie na ich stronie internetowej.

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-7

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-3

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-4

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-5

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-8

bait-saucony-shadow-5500-giant-leaps-11

BAIT x Dreamworks x Diadora S8000 Kung Fu Panda 3

Jesteśmy o krok od premiery najnowszej części filmu animowanego Kung Fu Panda. Za równe 2 dni do amerykańskich kin wejdzie trzecia odsłona bajki opowiadającej o historii pandy o imieniu Po.

Z tej okazji marka Saucony łączy siły z butikiem BAIT oraz wytwórnią DreamWorks, efektem czego jest model S8000 dedykowany wspomnianemu animowanemu filmowi, a ściślej mówiąc głównemu bohaterowi.

Prezentowana edycja retrobiegówek bazuje na cholewce utrzymanej w czarno-białej kolorystyce, co nawiązuje do barwy futra jakie mają pandy. Aby nie ograniczać się tylko do  kolorów, projektanci zastosowali na całym upperze materiał przypominający zwierzęce włosie. Całość prezentuje się wyjątkowo dobrze. Chociaż nie przypadam za stosowaniem w butach materiału imitującego futerko, to jednak doceniam pomysł twórców kolorystyki Kung Fu Panda 3. Niewątpliwym atutem tego wydania jest produkcja we Włoszech, a co za tym idzie lepsza jakość materiałów i ogólnego wykonania.

Nie mamy jeszcze żadnych dokładniejszych informacji dotyczących premiery, ale można się domyślać, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wydanie to będzie dostępne na stronie internetowej BAIT.

bait