Już za tydzień (w sumie 8 dni), bo 1 sierpnia premierę będą miały Air Jordan XI IE Low Cobalt. Wersja low jak widzicie jest pozbawiona lakierowanej skóry i została zamieniona na trochę poszatkowany odpowiednik. Poszatkowany po co spytacie? Żeby dodać butowi wentylacji. To jest oczywiście wersja OG niskiej wersji jedenastek, podobnie jak kolorystyka i pojawiła się oryginalnie w 1996 roku.

Na tej skórze, która zwykle jest lakierkiem, znajdziemy elephant print no i wykończenia w kolorze cobalt, czyli te niebieskie wstawki – logo, podeszwa. Na zdjęciach tego niestety nie widać, ale fajnie by było jakby jakiś drobny element cobalt znalazł się także na sznurkach.

A czemu cobalt? To bardzo proste, kamyczek, od którego nazwę (i kolor) zyskały te lowy, jest tak pięknie niebieski. Choć tak naprawdę jest metaliczno-szary, a cobalt-blue to jego odmiana, stosowana od lat np. w Chinach i wyrobie porcelany.

EDIT: Będą dostępne w UrbanCity.pl

0414CT_Styrene_cobalt_2

Cena? 170 dolarów, premiera tak jak wspominałem 1 sierpnia.

air-jordan-11-ie-low-returning-in-cobalt-rd-04

air-jordan-11-ie-low-returning-in-cobalt-rd-01

air-jordan-11-ie-low-returning-in-cobalt-rd-02

air-jordan-11-ie-low-returning-in-cobalt-rd-03

EDIT: Zobaczcie fotki wersji OG.

air-jordan-11-xi-original-og-low-ie-white-light-grey-cobalt-4\ air-jordan-11-xi-original-og-low-ie-white-light-grey-cobalt-2\ air-jordan-11-xi-original-og-low-ie-white-light-grey-cobalt-3\ air-jordan-11-xi-original-og-low-ie-white-light-grey-cobalt-5\ air-jordan-11-xi-original-og-low-ie-white-light-grey-cobalt-1\