Nie wiem czy kojarzysz takiego buta jak Nike Air Mowabb. Wypsuzczony w 1991 roku, poczęty przez Tinkera Hatfielda jako bardzo elastyczny but do wszystkiego – jazdy na rowerze, śmigania po górach, pracy. Chodziło, w bardzo prosty sposób, o przeżycie outdoorowe.

Mowabb czerpały z uwielbianych przez wielu Nike Air Huarache, wpisywały się jednak w nieco inną kategorię buta. Wpisywały się w linię ACG, All Condition Gear, miejsce i kolekcję dla tych, którzy rezygnowali z miasta na rzecz wycieczek po lasach czy górach.

A teraz Nike Air Mowabb ACG do tego w Pendleton i iD będzie można nabyć ekskluzywnie na Nike.com tylko przez pięć dni – od 9-ego do 14-ego listopada tego roku.

Samo ACG to linia, która swoje początki miała w 1989 roku i była przeznaczona na outdoor – gdzie Nike nie było wtedy obecne. Takie trochę podgryzanie konkurencji – nazwijmy to – górskiej. Obecnie ACG to miejski outdoor, fajne, raczej droższe niż tańsze, ładne i minimalistyczne ciuchy. Bardzo wygodne i wytrzymałe. Same Mowabb były rozwiązaniem, odpowiedzią na niezadowolenie tych, którzy lubili wyjść na szlak, ale nie lubili estetyki butów wspinaczkowych. Tych ciężkich, wielkich, niezbyt ładnie wyglądających. Dlatego ACG Mowabb.

Pendleton to jesienny hit Nike, albo przynajmniej uwielbienie tej marki. Wiele osób, w tym ja, odwraca głowę jesienią w stronę, z której powinna przyjść do nas nowa kolekcja Nike i Pendleton. I zwykle dostajemy coś fajnego, ciekawego – klasycznego dla Pendleton, ale i ładnego. We wzory, które są limitowane, niedostępne, inne niż wszystko, co widzimy na rynku i na pewno też nie dla wszystkich.

Na Nike.com pojawi się specjalna edycja buta Nike iD ACG x Pendleton Mowabb, wcześniej, podczas ComplexCon, pojawiły się także dwie kolorystyki tego buta, dostępne jedynie podczas wspomnianego wydarzenia.

Nas interesują te na NikeiD, które będzie można spersonalizować.

BUTY BĘDĄ DOSTĘPNE OD 9.11.2017 GODZ. 9:00 DO 14.11.2017 GODZ. 11:59KLIK