8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [6.11.2017]

Dziesięć lat po oryginalnej premierze, na ComplexCon wypłynął kolejny Animal Pack współpracy Atmos z Nike Air Max. Po raz kolejny lineup zawiera egzotyczne wzory zwierząt i pony hair, które znalazły się na Air Max 1 i Air Max 95. Spodziewajmy się, że ta paczka pojawi się w sprzedaży podczas Air Max Day 2018, czyli 26.03.2018.

Dziś będzie dużo odniesień do ComplexCon, który miał miejsce w weekend. Sneakergłowy z Los Angeles, gdzie odbywał się ComplexCon, mają już okazję kupić kolaboracje Nike Air Force 1 z Don C, Kareem Biggs Burke, Errolson Hugh, Travisem Scottem i Virgilem Ablohem – oczywiście przez SNKRS app. Najnowsza wersja aplikacji pozwala na zobaczenie historii i odblokowanie możliwości zakupienia butów z kolekcji AF-100. Jak? Trzeba znaleźć w Los Angeles odpowiednie plakaty AF-100 i kliknąć na Behind the Design, a następnie czekać na informację, czy udało nam się dorwać bucika. Nam, z naszej szerokości geograficznej oczywiście nie uda się tego zrobić, więc ten fragment jest tylko ciekawostką, której konkluzją jest – czekajmy na drop w naszym rejonie świata. O ile w ogóle nastąpi.

Niebieska wersja Nike Mars Yard 2.0 Tom Sachs została zauważona podczas… dokładnie, ComplexCon. Ten niebieski rarytas nie został jeszcze wypuszczony, jak więc znalazł się na czyichś nogach? Pan, który je założył to designer Nike, Ben Kirschner. To tak naprawdę ten sam but, który widzieliśmy już wcześniej, z tą różnicą, że czerwone logo zamieniono na niebieskie. Tak na marginesie, Kirschner to gość, który pomógł zaprojektować wiele kolaboracji, a także miał udział w przedstawieniu Air Force 1 SF.

Obuwnik x Badura. Powstał custom dla właściciela marki Badura, custom sneakersowy. 

Badura i customowe buty? Obuwnik pokazuje, że można.

Black Pigeon – detale. Znajdziesz je w linkowanym tutaj wpisie.

Jacques Slade rozmawiał w niedzielę z Kevinem Hartem, tuż przed maratonem nowojorskim. Jak zwykle słuchanie Harta, to czysta przyjemność!

To na zakończenie dwa newsy ze świata niekicksowego. Pierwszy, to rekord Koeningsegga, czyli na filmie poniżej widzisz najszybszy na świecie seryjnie produkowany samochód. A na drugim filmie od Koeningsegg, pięknie zaprezentowany samochód, który do 400 kilometrów na godzinę rozpędza się w 36,4 sekundy.

Drugi news, to moje klapnięcie przed telewizorem i Netflixem i odpalenie Riverdale. Tak, zdaję sobie sprawę, że to serial dla nastolatków, ale postanowiłem w końcu sprawdzić z czym to się je i dlaczego tak dużo osób mówi o nim tak wiele dobrego. I szczerze – jestem zachwycony obrazkiem, który narysowano, świetne sceny, świetne kadry, genialne kolory i całkiem przyjemna gra aktorów, fajna intryga. Monika Czaplicka pod moim postem na FB pisała, że lepsze od 13 Reasons – 13 powodów mi się podobało, ale faktycznie, Riverdale po kilku odcinkach wygląda lepiej. Pomijam całą naiwność dookoła.