7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [22.11.2017]

15 lat razem – pierwsza kolaboracja tych firm pojawiła się w 2002 roku. Mowa o Nike i Medicom TOY, niezwykle drogich zabawkach kolekcjonerskich. Dla kolekcjonerów i miłośników MEDICOM TOY, szczególne miejsce w życiu i sercu zajmują projekty tworzone z Nike SB. Dla uczczenia 15-lecia współpracy, powstaje specjalny projekt MEDICOM TOY x Nike SB Dunk Elite Black Denim. Premiera 24-ego listopada. Jaram się bardziej zabawką niż butem. Szczerze.

1000 Euro za kolaborację Pharrell x Chanel x adidas NMD. Tyle będzie kosztował but, którego pojawi się tylko 500 par. Warto? Chyba tak, ci którzy myślą o odsprzedaniu, będą pewnie zachwyceni.

Lubię Uptempo, Nike zdecydowało się na wydanie City Pack tego buta gdzieś w okolicach lata tego roku. I wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, że pomimo ciekawych kolorystyk, cała historia jest tak naciągana, że szkoda słów. Wersja Chicago jest ok, bo pasuje do miejsca gdzie grał Pippen. Ale … kolorystyka NYC, która mi osobiście się podoba, ma story dla nowojorczyków, które uderza w ich zespół, bo odnosi się do sytuacji, kiedy Scottie niszczył nad obręczą Patricka Ewinga i Knicks. A teraz jeszcze Atlanta – but, który ma honorować złoty medal olimpijski Pippena z 1996 roku. Igrzyska Olimpijskie odbywały się wtedy w Atlancie, dlatego jakby odniesienie jest ok. Ale kolor? No słaby, choć ładny. Na plecach buta możemy znaleźć m.in. 404 – kod Atlanty.

Wszystko wskazuje na to, że obok Air Jordan 9 L.A. pojawi się Air Jordan I L.A. Kolorystyka, która zadebiutuje podczas All-Star Game NBA w 2018 roku. Ten model to powtórzenie tego, co miało miejsce w 2015 roku z małą zmianą, tutaj cholewka buta będzie czarna, dwa lata temu była biała.

Sean McDowell, projektant, zdradza proces kreatywny stojący za Nike Air Max Plus. Projekt podobno był inspirowany powiewającymi na wietrze liśćmi palm na plaży na Florydzie, a także wielorybami. But przechodził też przez fazę zmiany nazwy, miał na początku nazywać si Sky Air.

Drake otrzymał całkiem miłe podziękowanie za zatrzymanie się w Melbourne podczas Boy Meets World Tour, część projektu  BespokoeIND. Artysta dostał niezwykły custom Air Jordan I. Nie mam słów, przykrywa to ten z dwunastkami Stone Island czapką z każdej strony. Na bucie jest m.in. deubre z 18-karatowego złota i diamentowymi oczyma w znaczku OVO.

Gilbert Arenas mówi o tym, kto jest na jego liście 5 najlepszych rozgrywających obecnie w NBA. Gilbert zatrzymał się w 2008 roku, ale miło się go słucha.