5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [8.11.2017]

Giannis Antetokounmpo podpisał w nocy umowę z Nike. Długoterminową umowę, umowę dzięki której zawodnik Bucks otrzyma model buta z własnym nazwiskiem. O greckiego skrzydłowego starały się wszystkie firmy, adidas robił olbrzymie podchody, ale Giannis zdecydował się zostać w Nike. I nie ma się co oszukiwać, że to nie jest duży ruch. Jest. Pytanie tylko, jaki wpływ będzie miał Greek Freak na Nike. Analitycy rynkowi twierdzą, że Signature Deals są głupie i nic nie dają, nie generują już cyferek i każda taka akcja, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Dla mnie to news dnia, bez dwóch zdań.

Zobacz też jak gra Giannis. Bo jest na co patrzeć. Fragmenty poniżej z nocnego meczu przeciwko LeBronowi, gdzie Giannis zdobył 40 punktów.

Drugi news dnia – rodzina Ball musi być dumna. Wczoraj w nocy aresztowano syna Lavara, LiAngelo, czyli tego średniego, który w tym momencie gra w UCLA. On i dwóch innych graczy Bruins – Cody Riley i Jalen Hill 0- zostali zatrzymani w Chinach za … kradzież w sklepie. Nie ogarnia mnie w takich sytuacjach przerażenie, jak można, nie ogarnia mnie smutek, że biedny dzieciak. Ogarnia mnie śmiech i zdziwienie, jakimi baranami są ci goście. Dlaczego? W tym momencie panowie mogą otrzymać wyrok w widełkach od 3 do 10 lat więzienia. Cała trójka może też być przetrzymywana w areszcie do miesiąca, bez możliwości wpłacenia kaucji.

Aha, spytasz co kradli panowie? Jakieś pierdoły w Louis Vuitton.

Gracze będą wniebowzięci, oto custom Under Armour x Xbox One X, w którym głównym elementem są Curry 4 i oczywiście XBox One X. Paczka nazywa się More Power, a oprócz UA i Microsoftu, dorzucili się do niej V-Moda, Stance i Incase, ze specjalnymi słuchawkami, skarpetkami i walizką. Bazą były czarno-białe Curry 4. Na bucie znajdziemy m.in. zielenie znane z kolorystyki Xboxa, jest też logo konsoli. Nie do kupienia, kilka zestawów zostało rozdanych i na tym koniec.

W cieniu dealu Giannisa i chwilę wcześniej, z adidasem związał się gracz Chicago Bulls, Zach Lavine. 35 milionów dolarów za 4 lata, to przy obecnym rynku i 200 milionach Hardena, pieniądze, które można określić jako drobne.

Wczoraj Nike wydało oświadczenie odnośnie rwących się koszulek NBA. Firma zaznacza, że pracuje nad tym, aby produkt się tak nie niszczył, sprawdza szwy, materiały które są naszywane na koszulki, etc. Fakap z tymi koszulkami straszny, pękały podczas sezonu przygotowawczego, rwą się i teraz i to na potęgę. Nie mówimy o jednym, czy dwóch przypadkach. Skala jest spora – Ben Simons, LeBron James, Tyler Ennis, Marc Gasol.

To jeszcze raz o kolejce przy okazji Nike SB Dunk Low Black Pigeon. Generalnie jest deja vu sprzed 12 lat. Niech jedno zdjęcie opowie wszystko, co dzieje się w Nowym Jorku.

I przy okazji, poczytaj mój wczorajszy tekst o tym bucie.

Czy Nike SB Dunk Low Black Pigeon osiągną kosmiczne ceny?