5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [21.03.2018]

1. Unbanned, dokument o Air Jordan I, będzie miał premierę na festiwalu Tribeca już 27-ego kwietnia. 

2. Ronnie Fieg dobrze się bawi, raz że gość nie jest obcy współpracy z wieloma firmami, co wiemy, dwa dobrze i fajnie kombinuje, bo nie zamyka się w jakimś trendzie, tylko szuka sobie nowego i kreuje. Fieg tym razem wziął na warsztat adidas Terrex Agravic GTX czyli trekingowy, górski but.

EEA @adidasterrex @columbia1938 @kith

Post udostępniony przez Ronnie Fieg (@ronniefieg)

3. Nike odpaliło Reactland czyli VR w świecie ostatniego hitu biegowego Nike – Epic React. W niektórych sklepach (Shanghai, Guangzhou i Chengdu) klienci mają skanowane twarze i wrzucani są do wirtualnego świata, do specjalnie zaprojektowanej gry.  To nie pierwszy raz, kiedy Nike robi takie akcje, wirtualna rzeczywistość była też odpalana pod Staple x Nike SB Dunk Low Black Pigeon i Tinker Air Jordan III.

4. Puma wraca na rynek butów do basketu. Zgodnie z tym co podaje Matt Powell Puma chce ugryźć kawałek tortu kicksowego w kategorii basketball. Marka ma skupić się na kulturze wokół gry, współpracować z partnerami kulturowo istotnymi dla koszykówki. Produkt? Performance. Czekamy więc na pojawienie się butów od Pumy na parkietach NBA.

5. Miałem w łapach Air Jordan 1 Game Royal – tutaj powinna posypać się krytyka za jakość.