Nowy dzień, nowe podsumowanie roku w 2016 pod lupą. Tym razem gościem na blogu jest Karol Zimny z Butologii.

Cold przygląda się temu co działo się w baskecie, zarówno pod względem retro jak i performance. Enjoy!


Nike KD9

Listę otwiera chyba mój ulubiony performance’owy model z tego roku – a to za sprawą m.in. świetnej amortyzacji (która niestety lubi ciągle pękać). Byłby wyżej, gdyby Nike lepiej wysilił się z ich kolorystykami i zrobił tego buta tak, aby więcej osób było w stanie je założyć…

adidas Crazy Explosive

adidas wie, co ma najlepszego w swojej ofercie (Boost, Primeknit!) i nie boi się tego używać. Do tego to działa przy tym oferując niesztampowy wygląd. Well done adidas.

Air Jordan 4 White Cement

Cztery lata minęły od poprzedniego retro „WC” AJ 4, lecz dopiero w tym roku był powrót po latach logo Nike Air na pięcie i lepszej jakości na tym bucie.

Air Jordan 1 Bred

Wjakiej formie JB tego buta nie wypuszcza i tak są wyprzedane w moment. Czy jest się czemu tutaj dziwić, jak to ponadczasowa/najlepsza kolorystyka tego modelu?

Nike Air Pressure

Będąc szczerym, nie sądziłem że doczekamy się retro tego buta we właściwej formie – czyli z całym systemem pompującym, pompką, w plastikowym pudełku (tym razem dobrze że Nike nie eksperymentował z nowymi kolorystykami…).

adidas Harden vol.1

Pierwsze ich zdjęcia zupełnie mnie nie przekonały, lecz im więcej na nie patrzę, tym bardziej uważam je za jeden z najbardziej wyrazistych butów do gry z trzema paskami ostatnich lat.

Nike Kyrie 2 What The

Grywalnościowo ten but to trochę nie moja bajka, lecz sam w sobie model był jednym z najlepiej sprzedających się modeli do gry z kilku powodów – dobry design, sygnowany model, „przystępna” cena. A do tego Nike odświeżył koncept „What The” tym bardzo dobrym wydaniem.

Air Jordan 12 Flu Game

Jeśli mam mówić, jakie J’sy mi zapadły w pamięć z czasów końca podstawówki, to właśnie będą „dwunastki”, a co oryginalna kolorystyka to oryginalna kolorystyka.

Nike Kobe 11 iD Mamba Day

Świetna idea, że z okazji zakończenia kariery przez Bryanta mieliśmy przez raptem 24h możliwość zrobienia iD jego buta ze specjalną grafiką. Kto się szarpnął?

Nike Air More Uptempo

Ten but to symbol lat ’90 – każdy kto wtedy grał kojarzy tego buta (nie sposób nie zapamiętać tego wielkiego napisu AIR!), zna kogoś komu ich zazdrościł albo był ich szczęśliwym posiadaczem. Must have.

#nike #airmoreuptempo

A post shared by Karol Zimny (@karol_zimny) on