10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [19.02.2018]

1. adidas wypuszcza kolabo Ultra Boost x Undefeated. Buty będą dostępne na Fall/Winter 2018. Po pierwszych fotach – nic specjalnego, choć jestem fanem UNDFTD.

2. LeBron James włożył Nike air Force 1, z małym przesłaniem do reporterki Fox News. Na butach LeBrona napisane było More Than an Athlete. Dlaczego? Już w skrócie tłumaczę. James i Kevin Durant mówili w epizodzie Rolling with the Chamopion o Donaldzie Trumpie. Generalnie LeBron ma dużo do powiedzenia w sprawach polityki, sprawach społecznych i często angażuje się w taką dyskusję. Czy słusznie czy nie, nie o tym tutaj mowa. Reporterka Fox News Laura Ingraham w dość ostry sposób skrytykowała Jamesa i Duranta, mówiąc że zamiast się wtrącać, powinni dalej odbijać piłkę. W moim odczuciu jest to lekka ignorancja, ale pani ma oczywiście prawo do własnych przemyśleń. James podczas spotkania z mediami przed meczem gwiazd, włożył więc na nogi buta z przesłaniem – na konferencjach prasowych też odpowiadał dość konkretnie na komentarz reporterki Fox News.

3. Jordan Brand wypuści Deconstructed Air Jordan III? Frank Cooker, który jest jednym z ważniejszych pracowników Jordan Brand, mówi, że wersja Deconstructed AJ3 jest w przygotowaniu. Na pierwszy rzut oka but wygląda jak Cyber Monday, ale przypatrz się uważnie.

4. Wracają kultowe kolorystyki kolaboracji New Balance. Kolory pojawią się na New Balance 574 i są to kolaboracje z Concepts, mita x WHIZ LIMITED, Sneakersnstuff i Sneaker Freaker. W sprzedaży od 1 marca, a nazwa paczki to Iconic Collaboration.

5. Devin Booker wygrał konkurs rzutów za trzy punkty mając na nogach UNDEFEATED x Nike Protro PE.

6. Ekipa z Full Size Run mówi o butach na All Star Game, co prawda materiał wyszedł w piątek, jeśli nie widzieliście, to polecam.

7. Air Jordan I High OG Bred Toe pojawią się w sprzedaży 24-ego lutego, czyli już za chwilę.

8. adidas odpalił pokaz nowych prototypów wykonanych w technologii Futurecraft 4D. Pokaz zorganizowano oczywiście w trakcie Weekendu Gwiazd NBA w Los Angeles. W specjalnie przygotowanych gablotach widać m.in. Pro Model, Attitude, KB8. Czekamy na rozwój technologii.

9. Już w tym tygodniu powrócą Nike Air Force 1 Hong Kong. But jest kultowy w środowisku, but oryginalnie zadebiutował w 2001 roku wraz z edycjami Snakeskin i Wheat. HK były najbardziej popularne i ciągle kosztują krocie. But będzie dostępny od 22-ego lutego w cenie 549 PLN.

10. Na Footwernews pojawił się świetny wywiad z Tinkerem Hatfieldem, całość dotyczy jednego modelu buta – Air Jordan III. Warto przeczytać – KLIK.