Zastanawialiście się kiedyś czasami jak często w ciągu dnia wypowiadacie niby normalne, ale niezwykle idiotyczne teksty?

Mnie złapało to podczas podróży kilka miesięcy temu. Może to barcelońskie słońce, ale zacząłem słyszeć ten bełkot, który pada z naszych ust.

Najczęściej nie mam czasu na konwenanse, staram się jednak być miłym i sympatycznym młodzieńcem, ale z natury mi to po prostu nie wychodzi. Wkurzam się szybko, a potem strzelam jak armata. Mój psychoanalityk uczy mnie jednak cierpliwości i stara się zwiększyć poziom odporności na zachowania, które bardzo szybko uznaję za pieprzony bełkot.

Moim ulubionym bełkotem jest bełkot o nazwie – kwestia gustu.  Inne to:

Zachowujesz się stereotypowo

No ja cię nie … z resztek i tak nikłej kultury osobistej, po prostu nie przeklnę. Oh tak, żyjemy w takich czasach, w takim korpobełkocie, że każde myślenie stereotypowe jest naganne, bee, najlepiej powiesić za gołe jajca na pręgierzu.

Bo przecież trzeba myśleć out of the box, jak przykazali konstruktywiści (których teorie generalnie są mi bardzo bliskie), wcielić się w rolę obserwatora trzeciego stopnia. W odpowiednich sytuacjach i przy potrzebach oczywiście trzeba, ale trzeba wiedzieć po co się to robi.

Myślmy wszyscy out of the box, to się nam ten box zrobi tak wielki, że nie będziemy nawet w stanie mówić o tym, że trzeba pomyśleć innowacyjnie. Czasami sytuacja wymaga zachowań prostych, fundamentalnych, a nie pierdolenia (o, przekleństwo) o sposobach wbicia gwoździa w ścianę łepkiem skierowanym w stronę ściany, do tego zamiast młotka używając nici dentystycznej.

Jesteś nietolerancyjny

O kurwa. (A tu już nie wytrzymałem). Tak reaguję, gdy słyszę ten bełkot i już nie jestem w stanie nie przeklnąć. Roznosi mnie jak słyszę to gówno z ust mniejszości. Generalnie zwykle biorę głęboki oddech i pytam – a ty zachowujesz się tolerancyjnie? Ta tolerancja, ten pieprzony konstrukt kulturowy, wymysł jakiegoś debila, to największy bełkot i błędne koło świata.

Nie mam kurwa uprzedzeń do czarnych, żydów, zielonych, złotych, fioletowych czy gości, którzy wolą owłosione klaty niż piękne kobiece piersi. Fuck it, nie mam zamiaru wchodzić nikomu do łóżka, Twój zakichany interes z kimś się bzykasz, kogo zdradzasz. Gówno mnie obchodzi czy czcisz kozę czy latasz w berecie do świątyni. Nie jestem zwolennikiem parady równości, tak samo jak nie czuję potrzeby latania i obwieszczania światu, że dałem Owsiakowi kasę. Rób sobie co chcesz tak długo jak nie przeszkadzasz innym. Ale w tym popapranym kraju, jak w towarzystwie homoseksualisty powiesz, że nie trawisz wspomnianej parady, albo zwrócisz uwage, że mniejszości są wynoszone na piedestał (taka sytuacja miała miejsce w przypadku cyklu artykułów w Gazecie Wyborczej Wrocław – Wrocławianie dlaczego jesteście rasistami), to nagle jesteś rasistą, homofobem i każdym innym chujkiem, który ma uprzedzenia. Słyszysz wtedy najczęściej – bądź tolerancyjny. WTF?! Ktoś piznął głową o beton? Jestem nietolerancyjny, bo nie popieram parady równości, jestem nietolerancyjny, bo nie trawię jak na ulicy namiętnie całują się facet z facetem, ale także facet z kobietą. Czyli ja mam być tolerancyjny, ale wy dla mojej (tylko przez was tak określanej) nietolerancji tolerancyjni nie będziecie? Hipokryci.

Zacząłeś to skończ

Ten kawałek jest ze specjalną dedykacją. Jest jedno miejsce, w którym ten tekst ma rację i prawo bytu – łóżko w sytuacji niedwuznacznej. W każdym innym wypadku wracamy do gimnazjum, w którym de facto nie byłem, bo tak stary już jestem. Zacząłem, przerwałem, mówię, że nie powiem dalej? No cóż, to był koniec tej opowieści.

Nie mam siły na więcej. Sorry. Chętnie poznam jednak Wasze ulubione bełkoty.

A czy Ty wiesz jak nie radzić sobie w kryzysie? Niektórzy wiedzą.

17 KOMENTARZE

 1. Sądzę, że te bełkoty mamy już częściowo uwarunkowane kulturowo, przynajmniej częściowo. W jakich kręgach się obracamy tacy się stajemy. I często czyjeś bełkoty stają się naszymi.

  Ja nie zwracam szczerze na nie uwagi. Innych słowa przyjmuję z przymrużeniem oka (swoje też 😉 ).

  Najbardziej spodobało mi się stwierdzenie, które przeczytałam w Internecie jakiś czas temu (przytoczyłabym je niezbyt dokładnie, dlatego bo mój mózg ma wielkie ograniczenia, dlatego wklejam z wujka google 😛 ): „Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca” – Mark Twain.

    • A w ogóle każdy wierzy w co chce. Dyskryminacja jakaś- drogi Anonimie. Mnie to nie interesuje czy ktoś chodzi do kościoła czy nie chodzi, czy wierzy w Boga, czy wierzy w latające zegarki lub trzygłowe bożki. I Anonimek odwagi nie miał, aby twarz odsłonić. To się nazywa prawdziwe tchórzostwo! Gada na innych pod przykrywką, aby nikt go nie zobaczył- bo wtedy czuje się silniejszy. A jak odsłoni facjatę to szara myszka! Czyli wyszło, że jestem nietolerancyjna, bo dałam owy cytat! cha cha cha cha cha
     A w ogóle niech zniosą ten celibat, bo Ci księża molestują biedne dzieci… Ale ciiiii… bo oni są przecież święci! Mój ksiądz! Takie rzeczy? Absolutnie nie! Wszystko sobie te gówniarze wymyślają! Wielka chrześcijańska religia, która ukrywa księży pedofilów!

     • może być niuńka jak ci „laska” nie pasuje, urzyłbym zwrotu kobieto ,ale to chyba uwłaczające dla kobiet by było. Mówiąc brutalnie, ciesz się że to katolicyzm tak ci przeszkadza, a nie islam bo byś za takie gadanie poniosła dotkliwą karę.Na szczęście my „katole” jesteśmy pobłażliwi.Tolerujemy takie wydmuszki bez wiary jak ty.

     • Po pierwsze- Katolicyzm mi nie przeszkadza 🙂 „Laska”, „Niuńka””, „Wydmuszka”? Cha cha cha czyżby prawowity katolik mnie znowu obrażał? 😀 😀 Zwracaj się do mnie „Pani”, jeszcze na Ty nie przeszliśmy 😉 Wszystko na spokojnie- szybki bill.

      Poniosłabym dotkliwą karę? Za co? Nie można już w tym kraju wyrażać swojego zdania. Przepraszam 😀 Ale nie będę podążała za grupą, która ma zawiązane oczy i zatkane uszy 🙂 Mam swój światopogląd i tyle 🙂 Może drogi Anonim by odkrył swoją tożsamość?

     • doprawdy? nie przeszkadza Pani, co za wspaniałomyślność.W kraju muzułmańskim za wyrażanie podobnych poglądów trafiłaby Pani do więzienia gdzie szybciutko by Panią wyedukowano, jednak my katolicy jesteśmy wyrozumiali dla kalekich ludzi bez wiary.Żal mi ciebie., znaczy Pani… Zapewne życie jeszcze nauczy pokory , oby wtedy potrafiła Pani zrozumieć że to co się wydaje Pani teraz takie nowoczesne , jest zwyczajnie ludzkie od zawsze.Chwilowy dobrobyt dla takich jak Pani wydaje się wystarczającym usprawiedliwieniem a jest tylko żałosną próżnością.
      Co do pisania jako anonim , to chlew jakim jest internet nie zachęca do ujawniania swojej prawdziwej tożsamości.Widać Panią jeszcze życie tego nie nauczyło.

     • Przez wrzucony cytat na temat religii, dostałam niemiłą odpowiedź od „katolika”. Czy ja coś pisałam źle na temat katolicyzmu? Nie! Cytat był na temat RELIGII!

      Inni szukają oparcia w Bogu- a inni mają oparcie w sobie lub w bliskich mu osobach. I nie potrzebują do tego przykrywki np.:katolicyzmu… Anonim przytacza temat religii muzułmańskiej, którą można odebrać jako próbę zastraszenia. Oohh ahhh, porównanie zwala z nóg. Ale Ci katolicy są wspaniaaali :))) buuuhahaa.
      Są liczne przypadki księży, którzy dopuszczają się zbrodni na dzieciach a powinni świecić przykładem. Kara dla nich? Ochrona przez „TAJEMNICĘ WATYKAŃSKĄ” . Każde „stado” jest silne w grupie. Jeżeli tak w mojej grupie postępują, to nie chcę do nich należeć.

      Jaki dobrobyt? Bo nie rozumiem. W Polsce dobrobyt?

      Życie uczy cały czas. Anonim też ma jeszcze wiele do nauki, a w szczególności jak odnosić się do drugiej osoby z SZACUNKIEM. Ale ja wybaczam, bo człowiek całe życie się uczy i umiera głupim 🙂

      Kolejny „supermen” ukrywający się anonimem. Ja nie muszę się ukrywać, wypowiadam swoje zdanie. Przytoczony „chlew jakim jest Internet” jest właśnie robiony przez anonimy.

      „Kalecy ludzie bez wiary”, „Żal mi ciebie”- I tak brzmi wypowiedź miłosiernego katolika.

     • nie takie mądrale jak ty zaczynały być dewotkami jak im zdrówko zaszwankowało albo dziecko zachorowało, wtedy te Twoje pozy i mądrości trafią na śmietnik biedna paniusiu bez wiary.
      Ale ale przecież takie egoistki wpatrzone w konsumpcję nie mają dzieci bo po co… to tylko same kłopoty.
      Z drugiej strony i dobrze nie rozmnożysz się

     • Co Ty ćpasz??strasznie mocne to musi być… zredukuj dawkę bo cię zabije ..
      Bronisz damy , rotfl no to jesteś większy frajer niż wg ciebie ja , bo to żadna dama zwykła podróba farbowana której się wydaje że jest taka zabawna.;))
      Widać jakie masz pojęcie o damach.Tyle w tym sensu co w twoim oświeconym bełkocie na temat Kościoła, jeszcze przyjdzie koza do woza;))

     • „Podróba farbowana”? Panie Anonimie, nawet nie zna się Pan na włosach. Wielki znawca a się myli. Bo ja ich nie farbuję 😉 Natura. Oczywiście, że jestem zabawniejsza. Chociaż nikomu nie ubliżam. Same wyzwiska tylko z ust (lub z rąk) wychodzą od Anonima.

      Również można zaobserwować po wypowiedziach, że zna się na narkotykach…. Dziwne…

     • No właśnie… Jak nie wiesz to nie pisz 😉 Dla mnie słowo „laska” jest obraźliwe.

     • Czy wy naprawdę widzicie tylko księży pedofilów, Kościół kradnący pieniądze i psychokatoli?
      Boże daj nam siłę.

     • Taa i z tej tolerancji zieją w koło nienawiścią uważając że są tacy nowocześni a sa tylko żałośni bo poza rzeczami materialnymi nie mają nic….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here