Kevin Sam w Domu już nigdy nie będzie taki sam.  Generalnie święta zniknęły z listy to-do po tym jak 24 grudnia większość z nas spędziła kilka godzin na oglądaniu kultowego już filmu.

A czy wiesz wszystko o Kevinie? Sprawdź. Ja nie wiedziałem, ale fajnie, że kiedyś udało mi się dokopać do tej wiedzy.

Tarantula na twarzy Daniela Sterna

Chyba jeden z najlepszych momentów filmu i tych, które pamiętamy najlepiej. To była prawdziwa tarantula. Na prawdziwej twarzy Daniela Sterna. Serio. Stern zgodził się, aby położyć pająka na nim, ale tylko raz. Scena była zagrana perfekcyjnie. Aha i aktor nie mógł krzyczeć tylko udawać. Dlaczego? Bo krzyk mógł wystraszyć pająka.

tumblr_mjoi6cuJ3R1ripsiao1_1280

Stern to w ogóle niezły gość. W scenie chodzenia po śniegu Stern ma na nogach gumowe stopy, ale … gdy przechodzi przez okno i następuje na bombki jest już boso. Bombki nie były jednak ze szkła, tylko ze … hmm … sztucznego szkła czyli tak zwanego sugar lub candy glass

Robert De Niro odmówił roli Harry’ego

Jak wiecie zagrał ją Joe Pesci. Nic dziwnego, że już kilka razy mówiłem, że to De Niro grał małego bandytę, bo wiedziałem, że tak właśnie miało być.

Playboy

Playboy, który Kevin znajduje w kufrze swojego brata jest z lipca 1989 roku. Miss była wtedy Erika Eleniak. Oto Erika.

erika

Kevin nie miał prawa zjechać na sankach ze schodów

Może inaczej. Zjechać mógł, ale generalnie nie przejechałby przez drzwi. Zatrzymałby się na framudze po prawej stronie, a nie wyskoczył na dwór niczym z katapulty.

Screenshot 2014-12-25 10.48.03

Screenshot 2014-12-25 10.49.54

Co więcej, Macaulay Culkin oczywiście nie wykonywał tego numeru sam. Tak samo sam nie spadł z półką w pokoju swojego brata. Zresztą zjazd na linie do domku na drzewie to też nie sprawka Kevina. Te numerki wykonywał 30-latek, kaskader, Larry Nicholas. Ciekawe jest to, żę facet był… tego samego wzrostu co 9-letni Culkin. Widać to dokładnie właśnie we wspomnianym zjeździe na linie.

Tej sceny nie dało się zrobić z udziałem Nicholasa

Screenshot 2014-12-25 10.53.38

Po prostu się nie dało. W scenie musiał występować młodociany gwiazdor kina. A nikt przecież nie podejmie decyzji, żeby na Culkina spuścić kilkutonowy samochód i próbować zatrzymać go zaledwie kilka centymetrów od dziewięciolatka. Naaah. Niemożliwe. Jak więc kręcono, mimo wszystko, niebezpieczną scenę? Od tyłu. Culkin stał przy aucie krzycząc, a samochód się cofał. Potem puszczono ją … od tyłu i wyszła od przodu.

Ciekawe jest to, że podobno wszystkie próby były beznadziejne, udała się tylko jedna. Oczywiście, ta która jest w filmie. No i pewnie dlatego jest w filmie.

Proste? Jak drut.

Fikcyjny film

Angels with Filthy Souls – film, który ogląda Kevin to fikcja. Został stworzony specjalnie na potrzeby Home Alone.

Śnieg

Pamiętacie padający śnieg chwilę po przebudzeniu się Kevina w łóżku rodziców? Taki to śnieg jak ja mam 201 centymetrów wzrostu. Z ‚nieba’ padały płatki … ziemniaków. Tak, to były czasy, kiedy nie można było posadzić gościa przed komputerem i powiedzieć mu – wygeneruj w swoim laptopie za 300 dolarów śnieg, potwora z Loch Ness, dwóch nowych aktorów, przedłuż mi penisa i jeszcze do tego wszystkiego zmniejsz alimenty. Nooooope. Trzeba było kombinować i improwizować, dlatego zamówiono potato flakes, podobne do tych, których użyła Alex, aby zrobić prezent Joeyowi w serialu Joey (tak, wiem w Polsce oglądało go osiemnaście osób, czyli o jedną więcej niż jest fanów koszykówki spod znaku Tauron Basket Ligi).

Dziewczyna Buzza

To chłopak. Serio. Potrzeba było przecież kogoś naprawdę okropnego, ale jaka (nawet ucharakteryzowana) chciałaby pozować do takiej fotografii? No właśnie.

John Candy

Nie był może najistotniejszą postacią w filmie, ale jako ciekawostkę można podać fakt, że sceny z jego udziałem nagrano w jeden dzień. Nawet niecały, bo trwał 23 godziny.

Blizna

W scenie kiedy dwóch bandytów (słodziaki) wiesza Culkina na drzwiach, Joe Pesci (ten mniejszy, wiecie trochę legendarny aktor) tak mocno wczuł się w rolę, że podczas jednej z prób odgryzienia palców Kevina, naprawdę go ugryzł. Tak mocno, że Culkin do tej pory ma bliznę.

Efekty specjalne

Budżet Kevina był malutki. Nikt nie chciał wydać na niego pieniędzy, więc zatrudniono gościa, który efekty dorabiał w garażu w domu swojej mamy. Brał po kilka setek za pracę. Wiecie, latające głowy w kuchni etc. Generalnie w scenie, w której Kevin strzela w głowę Daniela Sterna z wiatrówki, nasz grafik domalował ‚kulę’ w całości klatka po klatce – za 600 dolarów.

homealonegif6

Miłego oglądania następnym razem 🙂

P.S. Strona jest w lekkiej przebudowie, więc wybaczcie trochę braków 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMałego przedsiębiorcę trzeba zgnoić
Następny artykułKocham Instagram. Tyle ładnych zdjęć.
Szczepan Radzki
Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here