Dlaczego rządzący tym krajem na różnych szczeblach i półeczkach władzy robią ze mnie, zwykłego obywatela, debila?

Debila i głupka będę i robię z siebie sam, więc wy panowie i panie, odwalcie się od jedynej rzeczy, której jeszcze nie spieprzyliście. Naprawdę musicie być wszędzie?

stupid-500

Całą sytuację z wypuszczeniem na wolność Mariusza Trynkiewicza można opisywać latami. Generalnie można mówić o tym jak to ktoś spieprzył sprawę 25 lat temu zmieniając ustawodawstwo, można mówić o tym jak można było wypuścić na wolność człowieka, który dopuścił się tak okropnej zbrodni, a do tego analizy psychologów wyraźnie pokazywały, że Trynkiewicz się nie zmienił.

Ja osobiście Trynkiewicza z celi bym nie wypuścił. Nawet łamiąc prawo. Ale zachowałbym się jak prawdziwy facet i na miejscu głowy tego narodu, tego co eR nie wymawia, stanąłbym na mównicy i zakomunikował to światu jasno. Dla dobra narodu i większości. A nie bawił się w ciuciubabkę.

Płakałem ze śmiechu, kiedy we wtorek rano okazało się, że w celi Trynkiewicza były materiały pornograficzne, szczątki ludzkich kości (czy co tam było), koła z auta Roberta Lewandowskiego, moje pięćset baniek, zgubione szczęście i garnek z końca tęczy.

Tak nagle. Wróżka zębowa wpadła w nocy do celi, podrzuciła pod poduszkę co trzeba i do tego zostawiła swoje ulubione czasopismo. Jak?! Może faktycznie Trynkiewicz człowiek (podobno) niepoczytalny, w ostatni dzień odsiadki załatwił sobie kontrabandę. A może nie. Nie wiem.

Jeśli jednak ktoś wymyślił tak sprytny plan, to ja pytam, dlaczego pluje mi w mój nieforemny pysk w tak bezczelny sposób? Chcieliście panowie udupić człowieka, który według prawa (tak, wiem co zrobił i twierdzę, że nie powinien wyjść na wolność) odsiedział swój wyrok i jest wolnym człowiekiem? I tak bezczelnie wy wszyscy, którzy maczacie w tym palce, śmiecie to robić?

Gratuluję, to pokazuje gdzie tak naprawdę żyjemy. Pokazuje jak ponad prawem jesteście, pokazuje, że jesteście bezkarni i możecie wycierać sobie dupę tym, czego sami powinniście przestrzegać. Pokazuje jak kruchą demokracją jest Polska, pokazuje jak beznadziejny jest poziom polityki i dyplomacji w tym kraju, bo służby i wymiar sprawiedliwości okazuje się być naginany w jakąkolwiek stronę w zależności od potrzeb.

Nie podoba mi się to. Rozumiem intencje, są być może słuszne biorąc pod uwagę dobro ogółu. Może naoglądałem się za dużo House of cards, albo Scandalu, bo uważam, że jeśli ktoś chciał robić partyzancką akcję w stylu CIA, albo wielkiego dyplomaty rządzącego tym krajem i chcącego naród uchronić od mordercy i gwałciciela, mógł to zrobić kilka lat temu. Nikt by się nie zorientował, nikt by nie miał pretensji, nikt by nawet nie wspomniał o tym, że Trynkiewicz został wrobiony (o ile został), bo mając jeszcze kilka lat odsiadki przed sobą, mógł po prostu popełnić błąd. W ostatni dzień? Ee… no nie wiem.

Dziękuję więc, że robicie ze mnie głupka i jeszcze bezczelnie udajecie, że nic się nie stało.

Ah, sytuacji o pisaniu Mariusz T. w mediach, nawet nie jestem w stanie skomentować innym słowem niż – żart. Słusznie według litery prawa, ale … błagam. Wy też z nas nie róbcie debili.

To Cię zainteresuje: Kocham bełkot płynący z Twoich ust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here