2015 to chiński rok zielonej owcy (serio), dwusetna rocznica bitwy pod Waterloo, , Goonies będzie miał już 30 lat, 150 lat od zakończenia Wojny Domowej w USA, Władca Pierścieni kończy 60 lat, tyle samo skończy Disneyland, a o 10 mniej Ford Mustang. Minie też 10 lat od śmierci Jana Pawła II – a to dla wielu Polaków ikiezwykle ważna rocznica.

Ale … dla wielu, wielu, wielu innych, 2015 to także rok Powrotu do Przeszłości II. Bo Back To The Future II 25 lat temu miało pokazać nam przyszłość … przyszłość, w której żyjemy. I jak bardzo mylił się film, a w czym miał rację?

Co prawda mamy już elektryczne samochody, ale film rozminął się mocno z tymi latającymi. Nie ma autostrad nad naszymi głowami. Chyba, że mowa o tych, którymi chmury tną skrzydła samolotów.

w640

Całe szczęście rozminął się także z modą, bo wcale nie mam ochoty chodzić w garnku na głowie, albo spandeksie niczym nurek. Szkoda, że dalej nie mamy w pełni działającej deskolotki.

backtothefuturepart2

w640-1

Choć projekt już jest, latał nim nawet Tony Hawk. Deska nie trafiła jednak do szerokiej sprzedaży – tfu, nie trafiła do żadnej sprzedaży. Mam nadzieję, że niedługo będzie można zabijać się przed sklepami nie tylko o kicksy, ale i o latające deskorolki.

Ciągle czekamy też na samosznurujące się kicksy. Nike wypuści w tym roku Nike Mag i to z tym jednym dodatkiem – czyli power laces. Szkoda. Takich stacji benzynowych też nie mamy.

w640-2

Takich stacji benzynowych też nie mamy.

w640-3

Ani kurtek, które same się suszą. Holograficznych filmów nie ma, tak jak reklam, ale Back to The Future II przewidziało, że wróci moda na 3D.

w640-5

Pepsi Perfect też nie pojawiła się jeszcze na rynku. Nasze drzwi nie otwierają się dzięki odciskowi palca, a w taksówkach w sumie mimo Apple Pay czy płatności zbliżeniowych, także nie możemy zapłacić kciukiem. No i nie mamy też samowyprowadzających psy smyczy.

w640-4

w640-7

w640-6

Ah, nie ma też urządzeń od Black&Decker, które pozwalają … no pamiętacie, zrobić pizzę w 3 sekundy.

Mamy za to namiastkę okularów, które nosił syn Marty’ego – tak, mówię o Google Glass. Możemy kontrolować urządzenia elektroniczne głosem – np. Siri.

w640-8

Zdjęcia robimy za to tak jak Doktor Brown – cieniutkimi aparatami.

w640-9

Możemy też dzwonić za pośrednictwem telewizora. Pamiętacie scenę, w której Marty gra w Wild Gunman i używa rąk? Tak, dzieciaki śmiały się z niego, bo używa rąk. Jakby Kinect?

A tak w ogóle, zauważyliście jak potężny był product placement w Back to The Future? Nike (ciekawe czy?), JVC (okulary i telewizory), Pepsi, Texaco.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here